ניצחון ראשי הערים עם כתב האישום: בית המשפט לא הפסיד, אלא אנחנו

לאחר ששלושת ראשי הערים שהוגש נגדם כתב אישום התמודדו בבחירות המקומיות – וניצחו, עולה השאלה: מדוע הציבור הישראלי ממשיך להביע תמיכה באישי הציבור שהוגשו נגדם כתבי אישום חמורים? רינה מצליח מנמקת את הסיבות – ומביעה דאגה מחוסר האמון של הציבור בבתי המשפט

קולות ביקורת רבים נשמעו השבוע לאחר היוודע התוצאות בבחירות לרשויות המקומיות. קולות רבים שאמרו שבית המשפט, זה שקבע שיש להדיח את ראשי הערים שהוגשו נגד כתבי אישום, הוא המפסיד של המערכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אבל לא בית המשפט הוא זה שהפסיד, אלא אנחנו - ציבור הבוחרים. קצת פחות משנה אם לחיאני מבת ים, גפסו מנצרת עילית או רוכברגר מרמת השרון יורשעו או לא - מה שיותר משנה הוא שהציבור הגיע לרמה כזו גבוהה של חוסר אמון בבתי המשפט, שהוא ממשיך להצביע לאישי ציבור שהוגשו נגדם כתבי אישום.

חוסר האמון בבתי המשפט מדאיג. רינה מצליח (חדשות 2)
רבים בציבור ממשיכים לתמוך באישי ציבור שהוגשו נגדם כתבי אישום חמורים עם חשדות לשוחד בגובה מאות אלפי שקלים. אמנם התמיכה בהם ירדה מהבחירות האחרונות - אבל עדיין, זה קורה.

אם נפגע האמון בבית המשפט שכוחו גבוה מהחוק, אם הוא נסדק ולו במעט - נראה שיש לנו בעיה כחברה. איך הגענו לזה? כשבית המשפט מדיח רק יומיים לפני הבחירות המקומיות ראש עיר מכהן, כשעושים עינוי דין לנבחרי ציבור במשך שנים - וכשנוצרת התחושה שרודפים אותם.

כל הנסיבות האלו ביחד הביאו לתוצאה העצובה שבה ישראלים בוחרים באנשים שהמערכת המשפטית הגישה נגדם כתב אישום חמור.