השקפתו של אדלסון אינה מייצגת

התבטאויותיו החריפות של שלדון אדלסון לפיהן יש להטיל פצצה גרעינית על אירן אינן מעידות דבר על מדיניותו והשקפותיו של ראש הממשלה נתניהו. אמנם השניים מקורבים, אך ניתן להתנחם בעובדה שאדלסון אינו משמש כיועץ המדיני של ראש הממשלה

אודי סגל (חדשות 2)

בשיחה שניהל השבוע שלדון אדלסון עם סטודנטים בניו יורק, תקף איל ההון בן ה-80 את מדיניות החוץ של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה וקרא לו להטיל על אירן פצצה גרעינית כאיתות מאיים. באותה שיחה אמר אדלסון בהתייחסו לאובמה: "תרים את הטלפון, תתקשר למישהו בנברסקה, אפילו אם תשלם מחיר של שיחת חוץ ותגיד: 'קדימה'. קודם כל צריך לשגר פצצה גרעינית בטיל בליסטי לאמצע המדבר. זה לא יפגע באיש, אולי רק בכמה נחשים ועקרבים. לאחר מכן צריך להגיד לאירנים: תראו, הטיל הבא יהיה בלב טהרן".

הצטרפו לדף הפייסבוק של אודי סגל

ניתן להתנחם בעובדה שאדלסון הוא רק חברו של נתניהו ולא יועצו המדיני, כי הצעתו היא ממש לא הדבר הנכון לישראל לעשות. אצלנו ההקשר בין אדלסון לראש הממשלה נתניהו ברור ושקוף. אנחנו מדברים זה כל הזמן ואפילו קוראים על כך כל בוקר בעיתון "ישראל היום". צריך להבין שבארצות הברית הקישור הזה בין נתניהו לאדלסון אינו מובן מאילו משום שאדלסון הוא קודם כל אויבו הגדול של הנשיא אובמה.

לפחות אינו יועצו של נתניהו. אדלסון (רויטרס)

בארצות הברית אדלסון נחשב לאויבו של אובמה יותר מאשר חבר של נתניהו. אדלסון תמך במועמד הרפובליקני לנשיאות מיט רומני והטיח מספר פעמים בעבר ביקורת בוטה על מדיניות החוץ של וושינגטון כלפי הפלסטינים ותכנית הגרעין של אירן.

בעבר נתניהו כבר אמר "אני לא מסוגל להשתלט על הג'ינג'י הזה". אמנם השניים קשורים אך לא הייתי משווה בין המדיניות של אדלסון לשל נתניהו. בסופו של דבר לנתניהו יש את האחריות שלו שהוא נושא על כתפיו, אבל ניתן לראות מאיזה בית גידול הוא בא.