מי עומד מאחורי התקיפה המסתורית בסוריה?

עיתון בכווית דיווח כי חיל האוויר הישראלי תקף משלוח טילים מתקדמים מסוריה לחיזבאללה, אולם בירושלים ממשיכים להתעלם מהדיווח ומסרבים להתייחס אליו. אמינות הדיווח המגיע מכווית מוטלת בספק, בין היתר בשל העובדה כי גם בתוך המערכת הסורית – ישנם לא מעט גורמים המעוניינים להתנכל לחיזבאללה

ארכיון (רויטרס)

עיתון "אל-ג'רידה" היוצא לאור בכווית דיווח היום (ד') כי ישראל תקפה שלשום משלוח של טילים מתקדמים שהיו מיועדים להגיע לארגון חיזבאללה, מבלי לקבוע בוודאות האם התקיפה בוצעה בשטח סוריה או בשטח לבנון. גם הפעם מסרבים בישראל להתייחס לדיווח ואף לא מייחסים לו אמינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מומלץ לפקפק באמינות העיתון מכווית, בין היתר מכיוון שהוא תולה את הדיווח שלו במקור צבאי ישראלי. ישראל הגדירה לעצמה מזמן את המדיניות מול סוריה. הסעיף המרכזי קובע כי ישראל תמנע העברת נשק לארגון חיזבאללה בלבנון.

מהמדיניות הישראלית עולה כי האחריות על כל תקיפה המתחוללת שם מוטלת ישירות לפתחה של ישראל. עם זאת, חשוב לזכור כי גם בתוך המערכת הסורית ישנם לא מעט גורמים שמעוניינים להתנכל לחיזבאללה ולפגוע באספקת הנשק שלו. מבחינה זו, ישראל אינה הגורם היחיד, בין אם הייתה ובין אם לא הייתה תקיפה כזו.