פרשנות: משה ליאון הוא לא שטן כפי שהצטייר

עכשיו, כשנספרו כל תוצאות הבחירות וניר ברקת נבחר לכהן בקדנציה נוספת כראש העיר של ירושלים, צריך לתת את הדעת על העוול שנשעה למי שעמד מולו - משה ליאון. למרות ההכפשות שספג לכל אורך הקמפיין, יש לו מה להציע. הוא היה מועמד ראוי ואילו היה נבחר סביר שירושלים לא הייתה נפגעת

רינה מצליח (חדשות 2)

בתום מערכת הבחירות בירושלים, נראה כי משה ליאון לא יעזוב את העיר, אך הוא גם לא יהיה חבר מועצה - הליכוד ביתנו מפלגתו, הצליחה לקבל רק מקום אחד במועצת העירייה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כעת, אחרי שנסגרו כל הקלפיות ונספרו כל התוצאות, יש לתת את הדעת על העוול שנעשה לאיש הזה. למרות האופן שבו הוא הצטייר על ידי גורמים רבים במהלך הקמפיין, משה ליאון הגיע עם כוונות טובות ויש לו גם את היכולות המתאימות הדרושות להנהגת עיר.

קמפיינים מעולים היו אלו שהולידו את הסלוגן "האיש מגבעתיים" והצליחו במידה רבה למתג אותו ולרמוס תחת הסלוגן הזה. אבל קשה לומר שאותו סלוגן לא עשה לו עוול. גם לאביגדור ליברמן, האיש שעמד מאחוריו והריץ אותו יש יד בהפסד אולם הוא בחר לעמוד מאחוריו גם אחרי שהפסיד ובחר לקחת אחריות.

כשנספרו כל התוצאות, אפשר לומר בבירור שלא מדבור על תבוסה: משה לאון לא הפסיד בפער גדול. יתרה מזאת, סביר להניח שאילו ליצמן היה עומד בהבטחתו לליברמן אז ליאון היה היום, ככל הנראה, ראש עיר.

בסופו של יום, תושבי ירושלים בחרו כנראה בראש עיר טוב. אבל בניגוד לאיך שהקמפיין הצטייר, שני המועמדים היו טובים. בירושלים לא היה מועמד אחד שטן ומועמד אחר טוב כמו שלפעמים, במיוחד בתקשורת, ניסו לצייר.