רגע לפני ההכרזה: כיצד פלוג שבה למירוץ לנגידות?

מחר נדע במי בחרו רה"מ ושר האוצר לתפקיד נגיד בנק ישראל. אבל כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, מתברר כי נוסף על שלושת המועמדים לתפקיד, נתניהו שוקל שוב ברצינות גם את מועמדתה של קרנית פלוג, הנגידה בפועל, לאחר שפסל אותה בעבר. מדוע חזרה פלוג לפתע למירוץ?

אם לא תהיה הפתעה של הרגע האחרון ראש הממשלה ושר האוצר צפויים להכריז מחר (א') על זהות הנגיד הבא. נוסף על שלושת המועמדים לתפקיד מתברר, כפי שפורסם ב"אולפן שישי" לראשונה, נתניהו שוקל שוב ברצינות גם את מועמדתה של קרנית פלוג, הנגידה בפועל, לאחר שפסל אותה בעבר. מדוע קרנית פלוג חזרה לפתע למירוץ?

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו נקלע למצב ביש שבו הוא חייב להכריע. הרי עבר כל כך הרבה זמן מאז שסטנלי פישר פרש מתפקידו, ומחר הוא יצטרך להיפגש עם שר האוצר יאיר לפיד ולהחליט יחד איתו על זהותו של נגיד בנק ישראל.

שר האוצר רוצה כעת את הפרופסור צבי אקשטיין ולא את שני המועמדים האחרים, ויקטור מדינה והפרופסור מריו בלכר. נתניהו לעומתו מעוניין בפרופסור בלכר.

נחמיה שטרסלר (חדשות 2)
אבל כשנתניהו חושב על מועמד אחד שיהיה מוסכם על שניהם, הוא מבין שד"ר פלוג, הנגידה בפועל שנתניהו לא התלהב ממנה, היא האישה הנכונה לתפקיד. כי מה שחשוב עכשיו זו להכריע בכדי שמעמדו לא ייפגע, וגם משום שפלוג זוכה לפופולאריות גבוהה.

נתניהו אף נפגש עם פלוג השבוע

אתמול פורסם כי נתניהו קיווה לפתור את המבוי הסתום בינו לבין לפיד על ידי מינויו של נגיד זר. בעקבות זאת, פנה ללארי סאמרס, לשעבר שר האוצר האמריקני, אך על פי דיווחים - סאמרס סירב להצעה. הצעת הנגידות לסאמרס מהווה ראיה לכך שנתניהו לא מרוצה מהמועמדים, שהוא עצמו העביר לאישורה של ועדת טירקל.

כמו כן דווח כי נתניהו נפגש בחמישי עם הנגידה בפועל פלוג. מסביבתו של נתניהו דווח כי מדובר בפגישת עבודה שגרתית, אך ייתכן שבעיתוי זה הפגישה מהווה יותר מכך.