פרשת טבע הוכיחה: הכסף מדבר

בעקבות סערת הפיטורים בענקית התרופות, אמנון אברמוביץ' טוען כי המנהיגות הישראלית לדורותיה התבטלה בפני ההון ומשאת נפשה העיקרית היא לא ההנהגה - אלא הרצון לעמוד בראש תאגיד כלכלי

פרשת טבע הוכיחה: הכסף מדבר (חדשות 2)

ההטבות המפליגות שלהן זכתה חברת טבע מעידות על התבטלות נוספת של המנהיגות הפוליטית בישראל בפני הכסף. מרבין ועד נתניהו, ראשי ממשלה ושרים דאגו להקיף את עצמם באנשים עשירים מאוד. ההתבטלות הזו מלמדת שלהיות ראש ממשלה בישראל או שר בכיר זה כלום, משאת נפשם היא לעמוד בראש תאגיד כלכלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבות המס המפליגות שעליהן דיבר מבקר המדינה היו בתקופת נתניהו כשר אוצר ואולמרט כשר תמ"ת, בעוד שהאוכלוסייה כולה נאנקת תחת נטל מסים. יושבת ראש האופוזיציה שלי יחימוביץ' דרשה מנתניהו להורות למנכ"ל טבע ג'רמי לוין לבטל את הפיטורים. נדמה לי שזו גרסה צפון קוריאנית מודרנית.

אבל בבסיס העניין, יש כאן התבטלות של המנהיגות הישראלית בפני כסף. כשאני שואל אנשים מי היה האורח האחרון בביתו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, חיים גורי? חיים חפר? הם עונים לי שזה היה איש העסקים האוסטרי מרטין שלאף.

זה לא היה רק רבין. לפרס היו את המיליונרים שלו, לנתניהו עם כל המוניות המעופפות יש את שלדון אדלסון ולא ברור מי מנהל שם את מי. כך גם אריאל שרון עם סיריל קרן, ואולמרט עם המיליונרים שלו. רק אהוד ברק אמר שבמקום להתחנף למיליונרים - הוא יהיה מיליונר בעצמו.