גרסתה החדשה של זקן מציבה בעיה בפני אולמרט

אחרי דחיית המשפט בשל מצבה הבריאותי, התייצבה שוב שולה זקן בבית המשפט המחוזי בתל אביב והפעם במצברוח שונה לחלוטין ועם גרסה סדורה. לדבריה, העבירה 60 אלף שקלים לאורי מסר לכיסוי הגירעון בבחירות לראשות עיריית ירושלים – גירעון שלא היה ולא נברא. גיא פלג על הגרסה החדשה של זקן, שעלולה להציב בעיה בפני אולמרט

שולה זקן בבית המשפט (חדשות 2)

הבוקר (ה') הגיעה שולה זקן לבית המשפט המחוזי בתל אביב במצב רוח שונה לגמרי - נחושה, עם גרסה סדורה, תהילים ומזוזה ביד לקראת הדיון הקשה ביותר שנערך עד כה במשפט מבחינתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיון עסק במאה אלף שקלים - חלק מהכסף שקיבלה זקן מעד המדינה המנוח שמואל דכנר. שניים מתוך חמשת הצ'קים על סך 20 אלף שקלים הפקידה זקן בחשבונות ילדיה והפכה לתכניות חיסכון. 60 אלף שקלים הפכה למזומן.

בחקירתה נשאלה זקן מה עשתה עם 60 אלף השקלים וענתה "אני לא זוכרת". השופט הקשה: "יכול להיות שהעברת את הכסף לאולמרט לכיסוי גרעון מהבחירות לראשות עיריית ירושלים?". תשובתה של זקן: "יכול להיות". הפרקליטות תרגמה את דבריה של זקן, ביחד עם עדותו של דכנר שהעיד כי שיחד את אולמרט בדרך זו, לכתב אישום נגד אולמרט.

גיא פלג (חדשות 2)

בדיון הקודם בבית המשפט אמרה זקן כי ניצלה את דכנר וכי בזבזה את הכסף. היום אמר פרקליטה של זקן כי לא התכוונה לכך וכי דיברה מתוך זעם. היום היא הגיעה לבית המשפט עם הסבר חדש: את 60 אלף השקלים העברתי לאורי מסר לכיסוי הגרעון בבחירות לראשות עיריית ירושלים.

איך זה מסתדר עם העובדה שבמשפט התגלה שלא היה גרעון? כנראה שזקן רומזת שמסר עשה עם הכסף שימוש אישי, ולמעשה גנב אותו. לדבריה, דכנר לא הסכים שתעביר את הכסף למטרת כיסוי גירעונות. לדבריה, אולמרט לא ידע שהיא העבירה את הכסף למסר. אומנם אי אפשר לומר שזקן מפלילה את אולמרט, אבל היא מסרה גרסה שאולמרט ייאלץ להתמודד עמה.