הפרופ' צבי אקשטיין - בעל הסיכויים הגבוהים להתמנות לנגיד בנק ישראל

הערב צפויים להיפגש נתניהו ולפיד וככל הנראה להכריע בשאלה שאין לה תשובה כבר למעלה מ-100 ימים: מי יהיה נגיד בנק ישראל הבא. ההערכות הן שפרופ' צבי אקשטיין הוא המוביל במרוץ – וצפוי לגבור על מתחריו, פרופ' מריו בלכר וויקטור מדינה

המרוץ לנגידות לקראת סיום (חדשות 2)

אחרי יותר מ-100 ימים, מסתמנת זהותו של נגיד בנק ישראל הבא: הפרופ' צבי אקשטיין, שכיהן בעבר כמשנה לנגיד הבנק, הוא המוביל במרוץ למשרת נגיד בנק ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שתסתיים פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד הערב, ככל הנראה שתבוא גם ההכרזה על זהותו של נגיד הבנק שיירש את פרופ' סטנלי פישר - ויחליף את ממלאת המקום הד"ר קרנית פלוג.

על קו הסיום נמצאים שלושה מועמדים: הפרופ' אקשטיין, נגיד בנק ארגנטינה לשעבר פרופ' מריו בלכר ומי שכיהן כיו"ר בנק המזרחי, ויקטור מדינה. ההערכות הן שסיכוייו של הפרופ' בלכר לקבל את המינוי הם הנמוכים ביותר - וכי המאבק העיקרי ניטש בין אקשטיין למדינה.

הנגיד הבא? פרופ' אקשטיין (חדשות 2)

ראש הממשלה נתניהו היה רוצה לראות את ויקטור מדינה בתפקיד ואילו שר האוצר לפיד מעדיף את אקשטיין. אלא שנראה שהשניי יוכלו להתפשר על מינוי אקשטיין - לאחר שנתניהו לא הביע התנגדות עקרונית למינויו. לפיד מתנגד למינוי מדינה, ככל הנראה עקב יחסיו הרעועים בעבר עם חבר מפלגתו, השר יעקב פרי - ששימש אף הוא כיו"ר בנק המזרחי בעבר. אקשטיין, מדינה או בלכר - ההכרזה על הנגיד שתביא לסיומה של הפארסה צפויה להיות הלילה, לאחר דיון כלכלי ארוך בין נתניהו ללפיד. ככל הנראה הלילה.