כך מיתנה ישראל את הקיצוץ בסיוע האמריקני למצרים

בכיר ישראלי חשף כי מעורבות ישראלית מיתנה את הקיצוץ בסיוע האמריקני למצרים. בירושלים חוששים מפגיעה במלחמה בטרור של צבא מצרים בסיני, מההשלכות על הסכם השלום ושהגנרל א-סיסי יחפש מימון במדינות ערב במקום בארה"ב

בין ישראל לארה"ב יש הרבה מאוד חילוקי דעות בנוגע להתנהלות האמריקנית באזור, אחד מהם זה העניין עם מצרים. למצרים יש את גנרל א-סיסי, לכאורה ראש ההפיכה הצבאית נגד האחים המוסלמים, כך האמריקנים רואים את הדברים. בישראל רואים אותו כמי שיישר את ההדורים כשלקח את השלטון מידי האחים המוסלמים הקיצוניים.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

המהלך של ארה"ב לעצירת הסיוע למצרים גורם לחששות בישראל בעיקר בנוגע להשלכות שלו על הסכם השלום. אנחנו חשפנו שישראל פעלה באופן פעיל כדי למנוע את הקיצוץ הזה. היא ייעצה לארצות הברית לא לפגוע בסיוע האמריקני למצרים ולחילופין, מתוך הבנה שאי אפשר לעצור את הכל, היא הציעה להמיר את הכסף שבו א-סיסי צריך לקנות מטוסים וטנקים לסיוע למלחמה נגד הטרור.

גורם ישראלי בכיר טוען כי ארה"ב, בעקבות המעורבות הישראלית הישירה, מיתנה את הקיצוץ למצרים. היא אמנם לא המירה את הסיוע הביטחוני לסיוע למלחמה בטרור, אבל לפחות את הסעיף של סיוע למלחמה בטרור היא השאירה על כנו.

המסר הישראלי הוא: לא משנה מה קורה במצרים - השאלה היא איפה האינטרסים שלכם באזור. אנחנו, כשכנים למצרים, יכולים להגיד לכם שא-סיסי הוא שותף. צריך לתמוך בו, לא צריך לגרום לו ללכת לחפש כתובות אחרות במפרץ הפרסי או בסעודיה.