עיני מושב הכנסת נשואות למשפט ליברמן

האם מושב החורף יהיה פושר מהרגיל? חוקי המשילות והשוויון בנטל יעמדו במרכז, אך נתניהו יכול להיות רגוע. האופוזיציה משוסעת בקרבות הנהגה, ותקציב המדינה כבר עבר. למרות הנאומים, מושב הכנסת ייפתח באמת רק בהכרעת הדין של אביגדור ליברמן בעוד שלושה שבועות

חורף פושר במושב הכנסת? (AP)

עם כל הכבוד לנאומים הערב מליאת הכנסת, כנס החורף ייפתח באמת רק ב-6 בנובמבר. הפוליטיקאים מדברים, אבל מי שבאמת יקבע הם שלושת שופטי בית משפט השלום, שיכריעו בעוד שלושה שבועות את דינו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

היכנסו לדף הפייסבוק של עמית סגל

ההכרעה הזו תקבע האם סיעת השלטון תישאר סיעה אחת או תתפרק; האם נתניהו יקבל שר חוץ מטעמו או ימנה את ליברמן; האם נקבל מועמד חדש לראשות הממשלה או פוליטיקאי לשעבר בדרך לעבודות שירות. לאף שר אין כרגע כוח ביד כמו שמחזיק בית משפט השלום. כולם מסכימים שיהיו השפעות דרמטיות, אבל איש לא יודע אילו השפעות בדיוק.

וזהו לא סימן השאלה היחיד: מי ינצח בעבודה, יחימוביץ' או הרצוג? והאם דרעי ישלים את ההשתלטות על ש"ס אחרי מרן? כל עוד שתי מפלגות האופוזיציה קרועות מבפנים, נתניהו יכול להיות שקט.

חוקי המשילות, משאל העם והשוויון בנטל חשובים, כמובן. אבל בינתיים, אפשר להסכים שהדבר החשוב ביותר במושב הקרוב הוא מה שאין בו: תקציב מדינה. זה חומר הנפץ שבדרך כלל מפרק ממשלות, ונתניהו את לפיד יכולים לשמוח שהאיום הזה נחסך מהם בחורף הקרוב.

כמנהגם של כתבים פרלמנטריים, צריך להבטיח שזה יהיה חורף חם. האם מותר להגיד שזה נראה כרגע חורף פושר יחסית?