המנהרות מעזה: פצצת זמן מתקתקת

המנהרה שנחשפה היום היא לא הראשונה ולא האחרונה, והנחת העבודה היא שיש עוד מנהרות רבות. הדרך להילחם במנהרות היא להגביר את סיורי צה"ל בתוך השטח הפלסטיני, צמוד לגדר, על מנת לאתר את פתח הכנסיה של המנהרה. אם לא נעשה זאת, אנחנו עשויים להתמודד מול עשרות חמושים שמבצעים פיגוע מיקוח או חטיפה בשטח ישראל

המנהרה שנחשפה אינה הראשונה או האחרונה. היו עוד הרבה שנחשפו קודם לכן, והנחת העבודה היא שיש מנהרות רבות נוספות בקו המגע בין רצועת עזה ושטח ישראל.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של רוני דניאל

תכליתה של המנהרה פשוטה. חלקן מנהרות תופת: ממלאים אותן חומרי נפץ, חופרים מתחת למוצב או מבנה ומפוצצים את המנהרה כולה. במקרה של המנהרה הזו, הרעיון היה להכניס פנימה לתוך שטח ישראל, ולכן רוחבה וגודלה הרב. מנהרה כזו יכולה להכניס לשטח ישראל 10-20 חמושים שישתלטו על בתים ביישובים סמוכים וינהלו פיגוע מיקוח.

החמאס הוא שחפר את המנהרה הזו, כל ההסכמים שנחתמו והנכונות בתיווך מצרי להפסיק את פעילות הטרור לא ממש תופסים, אבל אף אחד לא היה תמים מספיק כדי לחשוב שחמאס יחדל מהטרור. מנהרה כזו היא פיגוע נצור עם הכפתור ברצועה - ברצותם יפעילו אותו, למשל במקרה של פעולת צה"ל ברצועת עזה.

רוני דניאל (חדשות 2)

צה"ל מנסה לחשוף את המנהרות, ואני חושב שהדרך הכי טובה לעשות זאת היא להרבות בסיורים בתוך הצד הפלסטיני, בתוך הרצועה ומעבר לגדר, כדי לאתר את פתח הכניסה של החמושים. אם לא נעשה זאת, אנחנו עלולים למצוא חמושים בשטח ישראל.