"דרעי ינצח בקרב על ש"ס"

לאחר פטירתו של הרב עובדיה נוצר הקרב על הירושה במפלגה. הקרב הזה מחולק לשניים מצד אחד יש את הקרב הפוליטי והוא בין אלי ישי לבין דרעי; בקרב הזה דרעי ינצח. אבל הקרב הגדול יותר הוא על הכסף, הכסף הרב שיש במפלגה שהייתה לתאגיד בראשות הרב עובדיה

אמנון אברמוביץ' (חדשות 2)

בן גוריון הגדיר את הקמת מדינת ישראל כמרד בהווי היהודי הגלותי. ביום שלהלווייתו של הרב עובדיה, מגיעים כחצי מיליון איש, המרד בהווי היהודי הגלותי כשל וככה אנחנו מצטיירים בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כרגע הקרב הפוליטי שנוצר בש"ס הוא מאוד ברור; מצד אחד עומד "נחש הדמעות", אריה דרעי שיצליח להכיש את "אברך המשי" אלי ישי ובזה זה הקרב יסתיים. אבל הקרב הגדול יותר, הוא לא הקרב הפוליטי אלא הקרב על הכסף.

הסיבה לכך היא שסביב הרב עובדיה הוקמו מפעלים רבים, נוצר תאגיד שלם שהוא הרב עובדיה ועל ההיבט הזה יהיה הקרב הגדול. זה הולך להיות קרב עקוב מדם. במשך עשרות שנותיי כעיתונאי, זכיתי לראות כי ההדלפות הכי ארסיות ומרושעות הגיעו מהציבור החרדי.

הם אמנם אומרים כמעין סיסמא "לשון הרע לא מדבר אליי", אבל אני אומר, רק לשון הרע מדבר אליהם.

לצד זה חשוב לציין עוד שתי נקודות שמתארות את מצבה של ש"ס ואת מה שבעיני עשוי לבוא בעוכרה של המפלגה. ההיבט הראשון הוא תכונה המאפיינת את ש"ס. נדמה שהביקור של נתניהו והעלבונות שהוא ספג שם, מלמדים על היוהרה הפוליטית של ש"ס שהפכה ללשון מאזניים.

היבט חשוב נוסף שמאפיין את חבריה של ש"ס הוא בעיית העברית. חברי המפלגה לומדים במשך שנים תורה, תלמוד, גמרה ועוד. אבל העברית של הרב עובדיה, של דרעי ושל אלי ישי היא עברית רצוצה נחותה ועילגת - לא ברור לי מדוע.