מחשב מסלול מחדש: לפיד שובר שמאלה

זו לא הפעם הראשונה ששר האוצר לפיד מותח ביקורת על ראש הממשלה נתניהו בעניין המדיני, ונתניהו לא ממש אוהב את זה. אולי אלו הסקרים על היחלשות מפלגת יש עתיד, אולי אלו הסקרים הפנימיים על הנזק שנגרם ללפיד מהברית עם בנט. אבל דבר אחד ברור: שר האוצר שובר שמאלה

אי אפשר לפספס את זה: לפיד שובר חזק שמאלה. אולי זה קשור לסקרים, ולעובדה שמפלגת העבודה ומפלגת מרצ מתחזקות - על חשבון מפלגת יש עתיד בראשותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סיבה נוספת יכולה להיות נעוצה בסקרים הפנימיים שמראים כי הברית בין לפיד ובנט פוגעת קשות בלפיד, ואגב - גם בבנט. לכן, נראה שהריחוק בין יו"ר יש עתיד ויו"ר הבית היהודי הוא יותר מסיבות טקטיות ואלקטורליות.

היום הגיע ביטוי נוסף לשבירה של שר האוצר שמאלה, כשהוא התייצב שוב נגד ראש הממשלה בנושא המדיני. בריאיון לרשת "בלומברג" האמריקנית אמר לפיד: "אני לא מאמין שאנחנו צריכים שהפלסטינים יכירו בנו כמדינה יהודית. אבא שלי לא הגיע לחיפה מהגטו בבודפשט על מנת לקבל הכרה מאבו מאזן".

זה אמנם לא חדש, אבל זה תמיד מביך לראות איך ראש ממשלת ישראל אומר דבר, אחד בזמן שבעולם שומעים עמדות ישראליות מגוונות כמספר השרים בממשלת ישראל. כשבנט מחתים עצומות ולפיד משמיע את הדברים האלו - זאת לא פוליטיקה חדשה. מצד שני, אם לסגן השר דני דנון זה עובר בשקט כשהוא תוקף את נתניהו, אז מה רוצים מלפיד?