"שני הפנים של הרב יוסף"

אתמול, יום לאחר מותו של אחד מגדולי הדור, הרב עובדיה יוסף, הגיעו אלפים רבים לבית משפחתו שיושבת שבעה. האבלים התחלקו לשניים - אלו מהחיים הפוליטיים והציבוריים, והעממיים שבאו לנחם, ולספר סיפורים על חייו ופועלו של הרב. על החלוקה בין שני הצדדים שהייתה גם בחייו

הרבה מאוד זמן אמרו בש"ס שהם לא מוכנים לדבר על היום שאחרי, אבל היום שאחרי פשוט הגיע. היום שאחרי פטירת הרב עובדיה יוסף. בביקור אתמול ברח' הקבלן, ראינו פער אדיר בין שני סוגי שבעה - הראשונה פוליטית ציבורית, והשנייה עממית, וגם רחבת היקף יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מצד אחד הגיעו כל הפוליטיקאים, השרים, חברי הכנסת, ראשי הערים והשגרירים וגם הנשיא פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו. כולם הגיעו כבר אתמול, ביום הראשון של השבעה אל המשפחה האבלה. מצד שני, וכאן המצלמות פחות היו - אלפים של אנשים שהגיעו מכל רחבי הארץ.

סיון רהב-מאיר (חדשות 2)

אלפים באו לספר סיפורים על חייו של הרב

אותם אלפים אלמוניים לחלוטין, ולכן פחות מסקרנים, אבל הם אלו שעוברים על פני האבלים, שיושבים מקובצים יחדיו, ומתחילים לדבר איתם ולספר להם אין-ספור סיפורים מכל 93 שנותיו של הרב עובדיה יוסף, ומכל פעילות חייו בכל השטחים ובכל התחומים.

הרבה סיפורים על תורה, על חסד ועל קשר אישי שהיה לכל אותם אנשים היו שם. חלקם מגיעים משלושה דורות - סבתא, הורה ונכד. חלקם מספרים סיפורים שבני המשפחה כלל לא שמעו. אז אם בחייו היה לרב עובדיה צד פוליטי וצד אחר, דתי ועממי יותר, מתברר שכך זה גם אחרי מותו.