יהיה קשה מאוד לשמור על ש"ס מאוחדת

גדולתו של הרב עובדיה יוסף היא ביכולתו לאחד את הציבור הספרדי כולו, שום אדם לא היה מסוגל לחלוק עליו בנושא הדתי. אין עוד אדם שנהנה ממעמד כזה. לא ברור מה יקרה למבנה ההנהגה של ש"ס, שדווקא בשנים האחרונות נשלטה על ידי הרב באופן בלעדי

עמית סגל (חדשות 2)

בין הסופדים הרבים לרב עובדיה יוסף, שהלך היום (ב') לעולמו, אפשר למצוא גם יריבים פוליטיים שלו ואפילו כאלה שנאבקו עם מפלגתו, ש"ס, על מנדטים. אלא שמעמדו חרג מזמן מזה של מנהיג פוליטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היו ימים שש"ס נשלטה בידי גורמים רבים ולחלקם היו מקומות משוריינים ברשימתה. בשנים האחרונות זה נעלם, וש"ס היתה מפלגה של הרב עובדיה יוסף בלבד, בשלטון יחיד, במיוחד לאחר שהתברר שיושבי הראש שלה לא מספקים את הסחורה.

קשה מאוד יהיה לשמור על ש"ס מאוחדת ללא הרב עובדיה יוסף, ייתכן שאחת הדרכים לשמור על שלמות המפלגה היא דווקא פילוג פנימי שלה לחצרות, בדומה למבנה הנהוג ביהדות התורה האשכנזית.

גדולתו של הרב היא ביכולתו להאחיד את הציבור הספרדי כולו, שום אדם לא היה מסוגל לחלוק עליו בנושא הדתי, גם כשביטל מנהגים של עדות שונות בשם הרצון ליצור נוסח משותף. אין עוד אדם שנהנה ממעמד רם כזה.

הרב עובדיה יוסף (עמוס בן גרשום)

אם מביטים על מי שיוכל אולי להמשיך את דרכו בש"ס, גם כאן התמונה לא ברורה. בנו, הרב יצחק יוסף, כלוא בכלוב זהב כרב הראשי הספרדי החדש. הוא נושא משרה ממלכתית ולא יוכל להמשיך את דרכו במפלגה בשנים הקרובות.

גם הרב שלמה עמאר רוצה להיות היורש, אבל אריה דרעי לא ייתן לזה לקרות - מאחר ועמאר נחשב למקורב לאלי ישי.