מוקדם לדבר על הסלמה בשטחים

למרות ריבוי תקריות ירי בשטחים בתקופה האחרונה, בשלב זה עדיין לא ניתן לקבוע כי מדובר במגמה ממשית של התגברות הטרור. בצה"ל ממשיכים לחקור את התקרית האחרונה, שבה נפצעה נועם גליק בת ה-9 מתקיפת מחבל ביישוב פסגות, כך סימני השאלה עדיין רבים

בצה"ל ממשיכים גם היום (א') לחקור את הפיגוע אמש בפסגות, במהלכו נפגעה נועם גליק בת ה-9, ככל הנראה מירי, ונפצעה באורח קל - אך בשלב זה מוקדם לקבוע כי מדובר במגמה של ריבוי תקריות ביטחוניות בשטחים.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של רוני דניאל

לפני כשלושה שבועות נמצאה גופתו של חייל צה"ל תומר חזן ז"ל, לאחר שנרצח על ידי תושב השטחים שעבד עמו במסעדה בבת ים. כיממה לאחר מכן נורה למוות החייל גל קובי ז"ל מירי צלף בחברון. אתמול נפצעו שני חיילים באורח קל כשרכב פלסטיני פרץ מחסום מג"ב בשומרון.

רוני דניאל (חדשות 2)

לעיתים, תקריות ירי מסוג זה מתרחשות ללא קשר של ממש אחד לשני וללא קשר בין המבצעים ובין מי שעומד מאחורי הפעולות. בנוסף, לעיתים פיגועים מסוג זה מזינים אחד את השני בצורה רעיונית. במקביל, מבט על תמונת הנפגעים הישראליים באירועי טרור בשנים האחרונות מלמד על ירידה דרמטית.

בשלב זה, ומאחר שהמפגע בפסגות לא נתפס או נפגע, עדיין לא לחלוטין ברורה לכוחות הביטחון השתלשלות האירועים אמש. אחד הנתונים המשמעותיים ביותר באירוע הירי הוא הפרצה בגדר, שבבירור הייתה מעשה ידי אדם. במקביל, ילדה נבונה ואמיצה שמעידה כי ירו לעברה וגם סובלת מפציעות. בבית החולים לא נקבע באופן סופי כי פציעותיה נגרמו כתוצאה מירי, אבל מדגישים כי זו אפשרות.

גל קובי ז"ל (פייסבוק)

בשטח נמצא גם "כלי ירי מאולתר" - שהתגלה בסופו של דבר כמצית בעל צורת אקדח. כעת מנסים במערכת הביטחון להבין האם המצית שייך למפגע ומה היה תפקידו של החפץ - האם האיש התכוון לאיים או להרתיע? בסיכומו של דבר - אכן נראה כי מדובר בפיגוע על רקע לאומני, אך עדיין ישנם סימני שאלה לא מעטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת