נאום נתניהו: טיעונים במקום גימיקים

בנאומו של נתניהו בעצרת האו"ם, הוא ניסה לחדש את האיום הצבאי הישראלי על אירן. נתניהו קורא לעולם לא לאפשר הסכם זמני עם אירן. הגימיק הפעם הוא שלא היה גימיק, אלא טיעונים רציניים וציטוטים מדברי רוחאני

במשפט אחד: נתניהו אומר בנאומו באו"ם - הכל או לא כלום. נתניהו דוחה אפשרות של הסדר ביניים - מונח ששאול בדרך כלל מהעניין הפלסטיני - עם אירן ואומר: רק הסדר קבע. אם אירן תתפרק לגמרי מגרעין - רק אז הם יקבלו את הסרת הסנקציות. ככל שיגבר הלחץ על אירן, יגבר הסיכוי למהלך כזה.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

נתניהו מנסה בנאומו לחדש את האיום הצבאי הישראלי שהתכרסם וברור כי כרגע הוא לא עומד על הפרק. נתניהו אמר שאם ישראל תצטרך לפעול לבד - היא תפעל לבד. זהו ניסיון להשאיר את המקל הישראלי במשחק.

בלי גימיקים, ראש הממשלה מציב קו אדום לעצמו ואולי גם לאובמה: יפרקו יקבלו - לא יפרקו לא יקבלו. רק כשיפורק הנשק, תהיה אפשרות להסרת הסנקציות, תוך המחשת האיום הצבאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אודי סגל (חדשות 2)

נתניהו מקדיש את הנאום לדה לגיטמציה לרוחאני, תוך הסתמכות על ציטוטים. נתניהו הציג את היסטוריית החמקנות והרמאות של רוחאני שהראה שהוא פועל תוך כדי מגעים דיפלומטים. ההפתעה הפעם היא שלא היה גימיק אלא נאום רציני, עם הרבה ציטוטים וטיעונים מובאות. היה מעניין יותר מכל הגימיקים ששמענו כאן בעצרות האו"ם הקודמות - היעד להשפיע על הממשל האמריקני, לא להרפות, להמשיך ללחוץ.

בנוסף, הייתה בנאום אמירה קטנה על הפלסטינים, שאין בה הרבה חידוש - "מוכן לפשרות היסטוריות" - את זה הוא אמר כבר בשנה שעברה. בשנה הבאה נוכל אולי לבחון את האמירות האלה.