ש"ס תישאר חזקה גם ללא הרב עובדיה

גם לאחר שהרב עובדיה כבר לא יו"ר מועצת חכמי התורה של ש"ס, המפלגה לא תאבד מכוחה. מפלגת ש"ס מושרשת מדי, ושרדה קרבות רבים - היא לא תיחלש, אלא תצטרך להתאים את עצמה. יו"ר ש"ס, אריה דרעי, יצטרך לאחד בין החצרות השונים בדומה למודל של יהדות התורה - מפלגה אחת של חצרות שונים

הליכתו של הרב עובדיה, שמורדם ומונשם ונמצא במצב קשה אך יציב, לא תסמן את סופה של ש"ס. ש"ס היא מפלגה מושרשת, אין שום סיכוי לכך שהיא תיעלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרב עובדיה היה נשיא מועצת חכמי התורה וההנהגה הרוחנית, אבל הוא לא היה יו"ר ש"ס - את התפקיד הזה מילא בעבר אלי ישי, וכרגע זה אריה דרעי. הרב יוסף היה תפאורה, אבל תפאורה סמכותית, לפעילות של המפלגה.

אמנון אברמוביץ (חדשות 2)

כדאי לזכור - הרב עובדיה עבר קרבות בוץ וקרבות רחוב וקטטות, ויריביו הקימו נגדו מפלגות במישור הארצי והמוניציפאלי: נזכיר רק מספר שמות - הרב כדורי, הרב פרץ, אבוחצירה, אברג'יל ואחרים. בסופו של הדבר, הרב עובדיה יוסף שרד את כל הקרבות, שמר על מעמדו ועל מעמד ש"ס וכל יריבו הסמכותיים הדתיים ניגפו.

כעת, מועצת חכמי התורה תישאר מטריה לפעילות של ש"ס- מטרייה אווירית, שאמנם פחות סמכותית מהרב עובדיה, אבל כזו שתגרום לכך שש"ס לא תיעלם. להערכתי, ביום שאחרי הרב עובדיה ש"ס תהיה דומה ליהדות התורה-אגודת ישראל: היא תישאר מפלגה אחת, אבל מפלגה של חצרות שונים.