מכתב לקרי? ח"כ שקד התבלבלה

מדוע שלחה איילת שקד מכתב זועף למזכיר המדינה האמריקני על "צביעותו וטיפשותו"? הרי אם הממשלה, שהיא חלק ממנה, קיבלה החלטה שמנוגדת להשקפת עולמה - היא יכולה לפרוש. נראה אותה כותבת מכתב כזה לנתניהו או לבנט. דעה

ח"כ איילת שקד וג'ון קרי (שלומי כהן, AP)

חברת הכנסת איילת שקד התבלבלה. במכתב זועף במיוחד למזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי היא כתבה לו: "אתה נוהג בצביעות קיצונית ובטיפשות בכך שאתה כופה עלינו להיכנע לטרור ולשחרר מחבלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

למה אני אומרת שחברת הכנסת התבלבלה? כי את ההחלטה לשחרר אסירים, צריך אולי להזכיר לה, קיבלה הממשלה בישראל, שחברה הטוב נפתלי בנט הוא אחד משריה הבכירים.

אז אחת משתיים: או שחברת הכנסת שקד מאמינה ומשלימה שישראל היא רק שלוחה של הממשל האמריקני, או שהיא מגלה פה לא מעט צביעות בעצמה. נראה אותה כותבת מכתב כזה לנתניהו או לבנט.

ובכלל אני ממליצה לשקד, חברת הכנסת החדשה והשאפתנית, לקרוא את קורות חייו של חבר הכנסת יצחק ברמן שהלך לעולמו לא מכבר בגיל 100. כשהממשלה קיבלה החלטה שהוא התנגד לה הוא פשוט פרש. טוב, זאת היתה פוליטיקה ישנה.

רינה מצליח (חדשות 2)

שקד לקרי: "פעלת בצביעות וטיפשות"

על רקע שחרור 26 אסירים פלסטינים בפעימה הראשונה, במסגרת חידוש המשא ומתן המדיני בין ישראל לפלסטינים, שלחה חברת הכנסת איילת שקד (הבית היהודי) מכתב יוצא דופן בחריפותו למזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, ובו היא זונחת את כל כללי הדיפלומטיה המקובלים.

"לאור המצב הנוכחי שגרמת לו - אני מרגישה שאיני יכולה להגביל את עצמי למגבלות של ניסוח 'פוליטיקלי קורקט', ולכן אני מרשה לעצמי להעביר את המסר שלי בצורה הישירה ביותר", פתחה שקד את מכתבה החריג.

"אדוני מזכיר המדינה, בכך שאתה כופה על ישראל להיכנע לטרור ולשחרר מחבלים עם כל כך הרבה דם על הידיים - כאלו שארצות הברית לעולם לא הייתה חולמת לשחרר בעצמה - לא רק שאתה נוהג בצביעות קיצונית, אלא שאתה עוסק ממש בניסויים והימורים ומציב את חיי ואת חיי ילדיי בסכנה", כתבה שקד.

חברת הכנסת כינתה את הלחץ האמריקני לשחרור האסירים "אבסורדי, ציני ומרושע במיוחד", בשל העובדה כי וושינגטון מסרבת לשחרר את ג'ונתן פולארד, וזאת למרות שריצה עד כה 27 שנות מאסר. "את המחיר של שחרור יותר ממאה רוצחים מורשעים נאלץ אני, בני משפחתי ובני עמי לשאת, ולא אתה", כתבה.

"כיצד תעמוד במחיר הנורא אליו אתה מוביל אותנו? כפית עלינו לפתוח בשיחות שלום בזמן שהמזרח התיכון כולו מצוי בכאוס. מבלי להבין את מעשיך, הצבת אותנו בטיפשות בסיטואציה בלתי אפשרית, במסגרתה איננו יכולים לבצע שום ויתורים", כתבה שקד.