הילארי קלינטון - סופרסטאר

עד המירוץ לנשיאות של 2016 נותר עוד הרבה מאוד זמן, אבל הילרי קלינטון כבר מגייסת תרומות, מככבת בסרטים והופכת לשיחה החמה ביותר בוושינגטון. לאן היא נעלמה? אתם וודאי שואלים. היא לא מתראיינת, אבל השבוע היא הגיעה לארוחת צהריים פרטית עם הנשיא אובמה וארוחת בוקר עם סגן הנשיא ביידן

הילארי קלינטון (AP)

מכונת כסף משומנת היטב, באז תקשורתי, שני סרטי פרופיל בעשייה, וכל זה רק בשבוע אחד. הילרי קלינטון כבר מכינה את הקרקע לקראת המירוץ לנשיאות ב-2016. "אין שום דב שגרתי כשזה נוגע להילרי קלינטון, למרות שיש עוד הרבה זמן עד המרוץ לבית הלבן, כבר עכשיו אפשר לשמוע הרבה מאוד ספקולציות סביב השאלה האם היא תנסה שוב, לרוץ לנשיאות", אמר העורך הפוליטי של רשת הסי אן אן פול שטיינהאוזר.

הגברת הראשונה לשעבר של אמריקה, סנאטורית ומזכירת המדינה לא דיברה עם התקשורת לאחרונה ולא לא הכריזה על התכניות שלה למירוץ של 2016, אבל היא מושכת הרבה מאוד תשומת לב בכל מקום, במיוחד בחמשת הימים האחרונים. הנשיא ברק אובמה הזמין אותה לארוחת צהריים פרטית בבית הלבן, ביום שלמחרת היא הגיעה לארוחת בוקר עם סגן הנשיא ג'ו ביידן, עוד מועמד דמוקרטי שעשוי לרוץ ב-2016.

תומכיה הקימו קבוצה מיוחדת שקוראת לעצמה "מוכנים להילרי" ועל פי הדיווחים, היא גייסה מיליון דולר בחודש יוני האחרון אחרי שהצליחה למשוך אליה כמה מהמממנים והתומכים הבולטים של הנשיא אובמה.

רשת אן בי סי הכריזה על כוונתה לערוך תכנית מיני סידרה שכוללת אירועים מהימים שבהם ביל קלינטון הסתבך בפרשת המין עם מוניקה לוינסקי ועד היום. את הילרי תגלם השחקנית דייאן ליין, שבאופן אירוני כיכבה פעם בסרט סוער בשם "חוסר נאמנות". צוות הסרטים של רשת סי אן אן הודיע על תכנית משלו לעריכת סרט דוקומנטרי באורך מלא על קלינטון.

הקשר הדמוקרטי החושני

לא כל תשומת הלב התקשורתית עוזרת. יש, למשל, פרשת מין חדשה שבה מעורב מועמד לראשות עיריית ניו יורק, מי שרק במקרה הוא הבעל של אחת מעוזרותיה הנאמנות ביותר של הילרי. ביל קלינטון אפילו נאם בחתונה שלהם.

משולש האהבה מתרכז סביב אנתוני ווינר, שהתפטר מהקונגרס לפני שנתיים אחרי ששלח במייל תמונות של איבריו שאמורים להיות מוצנעים לכמה נשים. במהלך הקמפיין הנוכחי שלו לעיריית ניו יורק, הוא הודה שקיים עוד מערכות יחסים ברשת ובטלפון. אשתו הומה אבדין, הכריזה על אהבתה ונאמנותה לאיש, מה שהזכיר לרבים את ההתנהגות של הבוסית שלה, הילרי - שהתייצבה לצידו של בעלה במהלך אירועים מביכים שימועים ואישומים פומביים על חיי המין שניהל.

"ברור שהאנשים סביב הילרי קלינטון רוצים לראות את זה נעלם במהירות", אמר פרשן הסי אן אן דיויד גרגאן, שכיהן כאח מעוזריו של הנשיא קלינטון. אולי, כשאתם קוראים את השורות האלה, ווינר כבר פרש מהמירוץ לראשות עיריית ניו יורק, אבל זה לא ממש משנה.

אם היא רוצה להיות האישה הראשונה שתכהן בארצות הברית כנשיאה, להילרי יש הרבה מאוד זמן להתכונן. אובמה התחיל השנה את כהונתו השנייה ובשנה הבאה רוב האמריקנים שמתעניינים בפוליטיקה, יתרכזו בבחירות לקונגרס. רק בעוד שנתיים, אנשים יתחילו לחשוב על היורש של אובמה.

הצל שיחלוף עד 2016

עד אז, הצל היחיד שמוטל על הקריירה שלה, ילך ויתפוגג. הרפובליקנים עדיין מעלים שאלות בנוגע למתקפת הטרור נגד צוות השגרירות האמריקנית בבנגזי בשנה שעברה, מתקפה שגבתה את חייו של השגריר האמריקני ושלושה אזרחים אמריקנים אחרים. חלק מהאנשים מאשימים את משרד החוץ ואת הילרי על כך שנכשלו ולא סיפקו לצוות הדיפלומטי את ההגנה המתאימה לפני המתקפה, ואחריה המתקפה לא הבינו כלל מה קרה שם. הציבור לא גילה עניין בפרשה הזו ואם הזמן, היא תישכח.

בלי ההאשמות האלה, או כישלונות אחרים, קלינטון נראית חזקה מכל אחד אחר שינסה להתמודד על התפקיד. סקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת קוויניאפיק מצא שהיא המועמדת הפופולארית ביותר בין השמות שמוזכרים עכשיו. גם בעלה הוא עדיין, אחת הדמויות הפופולאריות ביותר בארצות הברית. עם הנתונים האלה וניסיון של שלוש מערכות בחירות, שתיים מהן מוצלחות, מצבה של קלינטון נראה טוב השבוע ובכלל.