לו הייתי בריטי: למה בישראל נשלח נציג הממשלה לשקר בשמה לפרלמנט?

לפני כשלושה חודשים נשלח סגן השר אופיר אקוניס עם מידע מוטעה לענות על השאלה - האם הממשלה מתכוונת לשחרר אסירים כמחווה לפלסטינים. אקוניס, מצויד במידע מוטעה שנתנו לו שולחיו, שיקר למעשה לחברי הכנסת שהציגו את השאלה. עמית סגל בטוח שבפרלמנט הבריטי לא היו עוברים על מקרה כזה בשתיקה

אם היינו בריטניה, הבוקר היינו כולנו מתעסקים רק בזה. מכתבים היו נשלחים, מסיבות עיתנואים מכונסות, אבל אנחנו בישראל.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עמית סגל

לפני שלושה חודשים נציג הממשלה נשלח על ידי הממונים עליו, שלא בידיעתו, לשקר במצח נחושה לחברי הפרלמנט. הוא נשאל האם לממשלת ישראל יש כוונה לשחרר מחבלים כמחווה מדינית, והשיב בשם ראש הממשלה בשלילה.

אם היינו בריטניה, הבוקר יו"ר הפרלמנט היה דורש מראש הממשלה להתייצב ולספק הסברים, משרדי הביטחון וראש הממשלה היו מורחקים מהכנסת עד למתן התנצלות והסברים רשמיים, כי כשמשקרים לריבון - משקרים לנו. שקר לפרלמנט הוא דבר חמור מאוד במשטר שמכבד את עצמו.

אדלשטיין היה קורא לנתניהו (AP, רויטרס)

אבל אנחנו לא בריטניה. בזמן שהממשלה מקדמת רפורמות משילות בכנסת, אולי כדאי שהכנסת תבקש בתמורה מהממשלה בקשה אחת פשוטה - להגיד אמת.

סגן השר אקוניס משמש כאחראי על הקשר בין הממשלה לכנסת. בקשר הזה הגיע הזמן לשיחת ״יחסינו לאן״. אקוניס, בהגינותו, פרסם הודעת התנצלות על המידע הכוזב שנמסר לו. מישהו, כנראה בסביבתו של יושב ראש המועצה לביטחון לאומי יעקב עמידרור, מסר לו מידע שאינו אמת.

עמית סגל (חדשות 2)

מקרה שהיה כך היה: ב-24 באפריל השנה, הגישה ח"כ אורית סטרוק הצעה לסדר יום בעקבות הפרסומים בתקשורת על שחרור מחבלים כמחווה מדינית, ומה מידת המעורבות והלחץ שמפעילים האמריקנים בעניין.

סגן השר אקוניס עלה אז לדוכן ואמר דברים נחרצים מאוד, שהיום מוציאים אותו באור מביך מאוד. אקוניס אמר אז בין השאר כי "אין החלטה ישראלית על שחרור מחבלים, אני גם מעריך ומקווה, שלא יהיה לחץ בעניין הזה, משום שלחץ כזה לא יעזור - מדיניות הממשלה איננה לשחרר מחבלים, לא תהיה לשחרר מחבלים, לא במסגרת מחווה כזאת ולא במסגרת מחווה אחרת".