להתפרק או להתקפל? הדילמה של האחים המוסלמים

רגע ההחלטה של האחים המוסלמים קרב: האם לקפל את ההפגנות מהרחובות וללכת להליך פוליטי, או להתפרק? אחת מהצעות הפשרה שהונחה על שולחנם: מורסי יעביר את סמכויותיו לראש ממשלה זמני ולא יודח להלכה אלא רק למעשה. אם האחים המוסלמים לא ישלימו עם ההדחה של מורסי וילכו לבחירות - הם מסתכנים בעימות מלא עם הצבא

כשקציר הדמים נמשך ברחובות, מורסי עומד בפני משפט והממשלה הזמנית קוראת להסכם פיוס - מה יעשו האחים המוסלמים? על אנשי התנועה להכריע עכשיו האם לקפל את ההפגנות מהרחובות ולהיכנס אל תוך התהליך הפוליטי החדש או להתפרק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב הונחה לפתחם הצעת פשרה לפיה מורסי יעביר את סמכויותיו לראש ממשלה זמני, לא יודח להלכה - אבל יודח למעשה. לפי שעה הצעה זו אינה מתקדמת.

האחים המוסלמים יכולים להשלים מנגד עם ההדחה של מורסי, ולנסות לחזור בבחירות הפרלמנטריות בשנה הבאה, שאם לא כן הם מסתכנים בעימות מלא עם צבא מצרים והמיליונים שתומכים בו.

הצבא כבר מכין משפט ראווה למורסי ולשאר מנהיגי האחים המוסלמים. הם חוקרים אותו מדי יום ביומו במשך שעות, על אף צום הרמדאן, ובידיהם מסמכים והקלטות כעדויות נגדו. בצבא המצרי מכינים גם צעדים לפיזור ההפגנות בכיכרות ולמעצרים ההמוניים בקרב הנהגת התנועה. רגע ההחלטה קרב. אנשי האחים המוסלמים צריך להגיע להכרעות בשבוע הקרוב.