ממבקרים למבוקשים: המכה לחיזבאללה

החלטת האיחוד האירופי להכליל את הזרוע הצבאית של חיזבאללה ברשימת ארגוני טרור אכן התקבלה מאוחר מדי, אך היא תשפיע משמעותית על הארגון. אודי סגל על המבקרים שיהפכו למבוקשים, הפגיעה העתידית בנכסי הארגון והלגיטימיות של לבנון שתלך לאיבוד. צפו

כולם צודקים, אלה שמשבחים את אירופה, על כך שסוף סוף הוציאה את הזרוע הצבאית של חיזבאללה מחוץ לחוק והכלילה את הארגון הזה ברשימת המדינות או הארגונים תומכי הטרור, וגם אלה שכועסים על הצביעות האירופית, על כך שלקח להם כל כך הרבה זמן לגבש את ההחלטה צודקים.

הצטרפו לדף הפייסבוק של אודי סגל

אך הדבר החשוב הוא הדבר המעשי. גם אלה המשבחים את המהלך וגם אלה המבקרים אותו, יודעים כי מעשית ההחלטה של אירופה היא בשורה רעה מאוד לאנשי חיזבאללה. הסיבה היא כי כאשר מתקבלת החלטה אירופית, היא משפיעה בשטח.

מעכשיו, כל אנשי החיזבאללה שהיו עד כה אורחים רצויים בבירות האירופיות, עוברים ממעמד של מבקרים, למבוקשים. זה אומר שניתן להקפיא את הנכסים שלהם, שאפשר לפגוע בהם, שהולכים לעקוב אחריהם ברמה המשטרתית ואולי אחר כך, גם ברמה המודיעינית.

מזכ"ל חיזבאללה נסראללה (חדשות 2)

במובן הזה, לאחר ההחלטה המאוחרת מדי של האיחוד האירופי. חיזבאללה הולך להיות ארגון שהאיחוד שם עליו עין, פוגע בנכסים שלו. דבר אשר בשלב המאוחר יותר, גם יפגע בלגיטימיות של לבנון. מדינה אשר החיזבאללה הוא חלק לגיטימי מהממשלה שלה.

זה אמנם קורה מאוחר מדי, אך בשורה התחתונה לא נעים להיות איש חיזבאללה היום, אחרי החלטת האיחוד האירופי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת