די לפופוליזם, לא מעלימים בישראל אנשים

היום אפשר להגיד כי מי שכונה האסיר איקס התאבד אחרי שאשתו הגיעה לכלא ואמרה לו שהיא רוצה להיפרד ממנו. אפשר לומר באחריות - בישראל אין אסירי X. לא מעלימים כאן אנשים - יש שופטים, ייצוג משפט ופגישות עם משפחה. גיא פלג קורא להפסיק עם הפופוליזם סביב הפרשה

אני יכול להגיד באחריות - אין אסירי X במדינת ישראל. גם בן זיגייר הובא בפני שופטים לכל אורך הארכות המעצר שלו, הוגש נגדו כתב אישום וייצגו אותו עורכי דין מהשורה הראשונה באופן פרטי. היום, כשמתירים לנו לפרסם פרקים נוספים מהפרשה, אפשר לומר: בן זיגייר התאבד כי אשתו רצתה לעזוב אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אשתו באה אליו לכלא ואמרה לו שהיא רוצה להיפרד ממנו והוא לא יכול היה לעמוד בבשורה הקשה. כמובן שהיו כשלים מסויימים של שירות בתי הסוהר אבל לגופו של עניין - בן זיגייר לא היה צפוי לעונש של מאסר עולם הוא היה אמור לשאת עונש מידתי של 10 שנות מאסר.

זיגייר גם קיבל בכלא אפשרות לדבר עם בני משפחתו באוסטרליה באופן נדיב ביותר. אני בקשר יום יום עם אסירי עולם ואסירים קשים שהתנאים של בן זיגייר הם בית הבראה, לעומת מה שהם עוברים.

לגבי אסיר X נוסף - כן או לא? אנחנו לא יכולים להתייחס, אבל דבר אחד ניתן לומר: לא מעלימים אנשים במדינת ישראל. יש שופטים, ייצוג, משפט, ערעור, יש הארכות מעצר ופגישות עם משפחה. מערכת המשפט שלנו מאוד מקפידה על כל התנאים האלה. לעיתים מחליטים כי בשל שיקולים של ביטחון המדינה לא מוציאים הודעה לעיתונות - זכותה של מדינת ישראל להגן על סודותיה ונדמה לי שבזה מדובר.

"מערכת המשפט מקפידה על התנאים". אילוסטרצ (חדשות 2)

באשר לדבריה של ח"כ גלאון, אני נדהם כל פעם מחדש מהפופוליזם. אני שומע את הדברים ורוקע ברגליים. עם כל הכבוד לח"כ גלאון לח"כים אחרים, לממשלה, לשרים - אין אסירי איקס במדינת ישראל.

גלאון זעמה: "נאמרו דברים כוזבים"

מסמכים שהותרו לפרסום היום על ידי בית המשפט והצנזורה חשפו כי באגף 13 בכלא איילון כלוא אסיר חשאי נוסף. על פי המסמכים, האסיר הכלוא באגף הביטחוני השמור, שוהה בתאו בתנאים דומים מאוד לאלה של מי שנודע בכינויו האסיר X, בן זיגייר, שהתאבד בתאו לפני כשנתיים וחצי.

בעקבות הגילויים זעמה ח"כ זהבה גלאון על תשובתו של השר לביטחון הפנים בפברואר האחרון, אחרי שנחשפה פרשת בן זיגייר, לפיה אין עוד אסירים במחשכים בישראל. "עלה השר לביטחון הפנים ואמר לי שאין בישראל אסירים נעלמים", הזכירה יו"ר מרצ. לדבריה, כשאומרים לכנסת כזרוע המפקחת על הזרוע המבצעת שאין אסירים נוספים מעין אלה - "זה מידע כוזב". "במדינה מתוקנת לא מתנהלים כך", אמרה גלאון. "אנחנו כמו ברפובליקת בננות?".