דנינו שגה כשמתח ביקורת על בכירי משטרת ת"א

המפכ"ל שלח אתמול איגרת מיוחדת, שבה הלין על התנהלות משטרת תל אביב בנושא צווי איסור הפרסום על פרטי פענוח הרצח בברנוער. בכך, שגה דנינו פעמיים - בכך שלא המתין למסקנות צוות הבדיקה שהורה להקים ובבחירתו לכבס את הכביסה המלוכלכת של המשטרה בחוץ. משה נוסבאום על הסערה במשטרה

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו העצים אתמול את הפארסה שבה לקחה חלק משטרת ישראל, סביב צו איסור פרסום פרטי פענוח הרצח בבר נוער. האיגרת ששיגר ובה מתח ביקורת על בכירי משטרת תל אביב במטרה למזער את הנזק שנגרם, הובילה למעשה להחמרת המצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

דנינו שגה בכך שצרב בתודעת הציבור את אחריותה של משטרת תל אביב למחדל. המפכ"ל הטיל למעשה את האחריות לקרקס הצווים על בכירי משטרת תל אביב, בעוד שבפועל הם לא אלו האשמים בכך. את האחריות למצב ההזוי שאליו נקלענו, יש להטיל על השופט עידו דרויאן, שברגע האחרון החליט להשאיר את צו איסור הפרסום על כנו.

תוכן האיגרת של המפכ"ל, שתורגם בתוך דקות לכותרות במערכות העיתונים ובכלי התקשורת, הביא לכך שכל שייזכר מהפרשה הזו הוא אחריות המשטרה לשערוריית הצווים. המשטרה כביכול הכתה על חטא, והודתה בשגיאה שלא לה. לא כך הם פני הדברים, לא כך היה ראוי לנהוג.

מוטב שהיה ממתין עם הביקורת, דנינו (אור מני, פייסבוק משטרה)

המתן למסקנות צוות הבדיקה

מדבריו של המפכ"ל עולה פגם נוסף - באיגרתו, טרח דנינו לציין כי הקים צוות שיבדוק את התנהלות הדברים סביב מסיבת העיתונאים המדוברת. אלא שבמקום להמתין למסקנותיו של הצוות ולהמלצותיו, בחר דנינו לגעור בפומבי בבכירי המשטרה.

המפכ"ל בחר להמשיך לכבס את הכביסה המלוכלכת של משטרת ישראל בחוץ, בעוד שהוא עצמו שוהה בחו"ל. כשממנים צוות שתכליתו היא בדיקת התנהלות מסוימת, מן הראוי לאפשר לו לסיים את עבודתו. דנינו יכול היה להמתין עם הביקורת ולהמתין בסבלנות למסקנות הצוות שטרם החל את עבודתו.