לפיד מאבד את התמיכה בקרב מצביעי השמאל-מרכז

קריאות "הבוז" במצעד הגאווה מסמנות בעיה אלקטוראלית בעבור יו"ר יש עתיד. יותר מהשריקות, החיבור בינו לבין נתניהו בשלטים צריך להדאיג אותו – חיבור בגינו הוא עלול לאבד את בסיס התמיכה שלו אצל מצביעי המרכז-שמאל

קריאות "הבוז" אתמול במצעד הגאווה מסמנות בעיה אלקטוראלית בעבור יו"ר יש עתיד. יותר מהשריקות, החיבור בינו לבין נתניהו בשלטים צריך להדאיג אותו - חיבור בגינו הוא עלול לאבד את בסיס התמיכה שלו במרכז-שמאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שריקות "הבוז" וקבלת הפנים הלא נעימה לה זכה יו"ר יש עתיד מסמנת אובדן של בסיס התמיכה שלו בקרב מצביעי השמאל-מרכז. מה שבעיקר צריך להטריד את לפיד הוא שבכל הססמאות והשלטים שנשאו במצעד הגאווה אומרים נתניהו ולפיד.

זה נכון שיו"ר יש עתיד פונה אל הימין המתון, ניתן לראות זאת בהתבטאויותיו המדיניות אבל הבסיס שלו הוא מרכז שמאל והוא לא יכול לאבד אותו. בצירוף של לפיד-נתניהו הוא עלול לאבד את הבסיס האלקטוראלי שלו.

שר האוצר יאיר לפיד, הגיע היום לנאום במצעד הגאווה בתל אביב, אך ירד מהבמה בטרם הספיק לשאת את דבריו המלאים. הסיבה: רבים מבאי ההפנינג בגן מאיר קראו לעברו קריאות בנוסח "איפה הכסף?" ו"רד מהבמה". זמן קצר לאחר מכן, הגיב לפיד על הדברים בעמוד הפייסבוק שלו.

"בעיני (ונדמה לי שגם בעיני רוב מוחלט של הקהל), הם ניצלו לרעה את האירוע המרכזי של הקהילה הגאה וניסו לתפוס עליו טרמפ פוליטי", הסביר, "החלטתי שאני לא מוכן להתנהג כמוהם". לדבריו, במקום בחר לומר רק כמה משפטים על המחויבות שלו ושל יש עתיד לזכויות הקהילה. "אני מאמין שלכל זוג בעולם - חד מיני או לא - צריכה להיות הזכות להתחתן ולהוליד ילדים", כתב.