בכירים בליכוד: לפיד חיפש תירוץ לפרוש מהאוצר

גם אחרי הסערה הפוליטית של השבוע, שבשיאה איים שר האוצר לפרק את הקואליציה, כל אחד מהצדדים תופס את העימות בצורה אחרת. בכירים בליכוד טוענים כי לפיד חיפש תירוץ לפרוש מהתפקיד, ואילו שר האוצר מצהיר בפני מקורביו: "התאהבתי בתיק האוצר"

מתווה ועדת פרי חולל סערה השבוע: שר האוצר יאיר לפיד איים לפרק את הקואליציה, וזמן קצר לאחר מכן ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לשר הביטחון משה (בוגי) יעלון להצביע בעד המתווה למרות הסתייגויותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אבל גם אחרי השבוע הזה עדיין כל אחד תופס את העימות בצורה אחרת. בכירים במפלגת הליכוד מציעים הסבר למהלכים של שר האוצר. לטענתם, לפיד חיפש תירוץ כדי לעזוב את המשרד ולכן נשא את אותו נאום בוטה, בו איים לפרוש מהממשלה. השר, לעומת זאת, מכחיש לחלוטין את הדברים. "התאהבתי בתיק האוצר. לא רוצה לעזוב", אמר למקורביו.

אז מה עומד מאחורי אותה סערה? לפיד, כך נדמה, הפנים את העובדה שנתניהו אוהב קווים אדומים - והציב כזה לראש הממשלה. נתניהו הבין ששר האוצר ממהר להקריא איומים מהפרומטר - ונכנס לתפקיד המבוגר האחראי.

באשר לאותה סוגיה מהותית שעמדה בלב הוויכוח הפוליטי, סוגיית השוויון בנטל והגיוס לצה"ל, צריך לשים לב מה היעד של מדינת ישראל: לשלב את החרדים והערבי בשוק העבודה. לכן הגיוס, לדעתי, הוא אמצעי ולא מטרה - וכך יש לראות אותו.