השוויון בנטל: לאן לפיד ילך מכאן?

סוגיית השוויון בנטל והקרב בוועדת פרי נראית היום כמו המשבר הקואליציוני הראשון איתו מתמודדת ממשלת נתניהו השלישית, במיוחד לאור הצהרותיו הנחרצות של שר האוצר ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד. אמנון אברמוביץ' מסביר היום שלא נראה כי מדובר באיום רציני, אך לפיד כבר הפתיע בעבר ו"עשה דווקא" כשלקח את תיק האוצר

לפיד ייצא מהקואליציה בגלל משבר ועדת פרי? אני סבור שהאיום של לפיד בסופו של יום איננו רציני, אבל אין לדעת. כך או כך נושא גיוס החרדים והשוויון בנטל הוא נושא רציני, הייתי אומר מדיי, כדי להשאיר אותו בידי פוליטיקאים - ישנים וחדשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אני נמנה עם אלה שלא חושבים שצריך לדחוק את החרדים למתחם הפלילי. למדינה יש מספיק אפשרויות באמצעים כלכליים, להיטיב עם מי שמיטיב עם החברה ולא להטיב עם מי שאיננו מיטיב עם החברה, אבל לא הייתי דוחק את החרדים למתחם הפלילי, ולא קוטע או עוצר תהליך של גיוס הדרגתי הולך וגדל.

משבר קואליציוני של ממש? לפיד (AP)

בינתיים, לפיד ממשיך לשלב ידיים עם בנט. הוא מדבר על שוויון בנטל, אבל לא עומד על כך שישיבות ההסדר ישרתו שנתיים, אלא מסתפק ב-16 חודשים בלבד. במקרה הזה הצבא דורש ומבקש שישיבות ההסדר ישרתו שנתיים כי אחרת מושקע מאמץ באותם חיילים וקצינים לשווא לזמן קצר. אבל בנקודה הזו, מול אנשי ההתנחלויות, אנשי בנט, לפיד נכנע ללא קרב. מול החרדים הוא מתקשח. כך שברית לפיד-בנט נמשכת גם אל תוך מה שנקרא במירכאות ועדת השוויון בנטל.