אובמה מעלה זכרונות מתקופת ניקסון

מדיניות הרשות למיסים פועלת בהתאם להשקפות פוליטיות, האזנות חשאיות לתקשורת והסתרת פרטים מחיסול הדיפלומטים בלוב. שלוש פרשות שמסעירות השבוע את וושינגטון מזכירות לאמריקה נשיא אחר שישב בבית הלבן

ג'ונתן מן CNN (חדשות 2)

הבית הלבן התרכז השבוע בניסיונות להתמודד עם שלושה סקנדלים שמאיימים לצאת משליטה "השאלה שלי היא לא מי עומד להתפטר" אמר ג'ו בוינר הרפובליקני אחרי חשיפת תעריף המס המיוחד שהוטל על קבוצות רפובליקניות "השאלה שלי היא מי הולך לכלא?"

יש שני עניינים מביכים שמעסיקים את הממשל ועוד חקירה אחת מתמשכת שמציבה את אובמה במצב לא נעים. הסנאטורית הרפובליקנית אוריאן האטץ' אמרה "לא ראיתי דבר כזה מאז ימיו של ניקסון" ג'י קרני, דובר הבית הלבן אמר "צריך לבדוק את ההסטוריה של האנשים שעשו את המעשים האלה".

בתקופה האחרונה, לפחות, לא ראינו תופעות כמו התופעה הזו. זו כנראה התקופה הכי קשה של אובמה מאז נכנס לתפקידו, בהחלט הכי קשה מאז שהחל את הכהונה השנייה בינואר האחרון.

מסיבת תה יקרה במיוחד

בארגונים האחראים על המס בוושינגטון, ברשות המסים האמריקנית אישרו שחלק מהעובדים פתחו "תשומת לב מיוחדת" לארגונים או חברות שמזוהות או מקושרות לאנשי "מסיבת התה"- הארגון הרפובליקני, כאשר אלו הגישו בקשה לשינוי הגדרתן במערכת, כפי שעושים ארגונים רבים.

בדרך כלל מס ההכנסה לא מסכים לשנות מעמד של ארגונים פוליטיים פעילים, אבל משרד התובע האמריקני פתח בחקירה שמטרתה לברר האם נעשו מהלכים לא חוקיים בהחמרה מיוחדת ו"ייבוש", הארגונים השמרניים. הנשיא אובמה הכריז שמנהל רשות המסים, סטיב מילר פוטר "אני לא אסבול את זה, אני אבטיח שנגלה בדיוק מה קרה שם" הוא אמר

משרד המשפטים האמריקני הודה שהוא השיג בחשאי צו משפטי שאישר לו לקבל את רשומות הטלפונים של סוכנות הידיעות המכובדת AP כדי לגלות כיצד הגיע לסוכנות הידיעות מידע חסוי. התובע הכללי, אריק הולדר אמר שהוא זיהה פרצת אבטחה "ששמה את העם האמריקני בסכנה, מציאת מקור ההדלפה הצריכה פעולה כה אגרסיווית" לדבריו.

אבל לתקשורת האמריקנית יש הגנה שמעוגנת בחוקה מצעדים כאלו. אפילו במפלגתו של אובמה נשמעו קולותיהם של המאוכזבים "אני לא חושב שאף אחד באמת מאמין ששמע מהנשיא תשובה טובה מספיק שתרגיע את אמריקה, או את התקשורת" אמר צ'ארלס ראנגל, חבר הקונגרס האמריקני הדמוקרט

צרות בצרורות  

רפובליקנים משלמים יותר (רויטרס)
חברי קונגרס רפובליקנים ממשיכים לתקוף את צעדי הממשל בגלל האירועים מספטמבר האחרון בבינג'אזי, לוב, אירועים שעלו בחייהם של ארבעה אמריקנים. ג'יסון צ'פטס אמר שניסיונות הכיסוי של הממשל לטעות הקטלנית בלוב, עשויות בסופו של דבר להפיל את ממשל אובמה. בתגובה , אובמה אמר השבוע "העובדה שאנו ממשיכים לשמוע את ההאשמות האלה, בכנות, נובעת ממניעים פולטים".

שלושת הסוגיות האלה נוגעות לפרשות שונות לחלוטין ועדיין לא ברור כיצד הן ישפיעו על הממשל, אבל הן כן מסעירות ומרכזות את תשומת הלב של הממשל - מהבית הלבן ועד אחרון חברי הקונגרס, איש לא יודע מתי הסערה הזו תירגע.

מה שכן ניתן להגיד בפה מלא, היא שהרפובליקנים זועמים והם לא ינוחו עד שיקבלו תשובות לשלושת הסוגיות המטרידות האלה. השבוע, הבעיות באות בצרורות לנשיא אובמה