מיטה זוגית לנתניהו? שמיר ישן על הרצפה

לא רק בגין קיפל את גופו בין המושבים בטיסותיו הארוכות לחוץ לארץ. ראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר ז"ל נהג לישון לסירוגין על רצפת המטוס כשכיהן כיושב ראש הכנסת בסוף שנות השבעים. ובלי שום קשר למיטה הזוגית במטוס ששכר נתניהו – מדוע הוא מוציא 318 אלף שקל בשנה על ניקיון הווילה בקיסריה?

לפני יותר מ-30 שנה, 79', יושב ראש הכנסת היה יצחק שמיר. שמיר קיבל הזמנה לנסוע עם משלחת לאוסטרליה. הנסיעה הייתה ארוכה מאוד בגלל סיבות ביטחוניות, והוא לא חלם על מחלקה ראשונה או על מחלקת עסקים, אלא ישב בשורה הראשונה במחלקת תיירים, כשלידו עדי אמוראי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

38 שעות נמשכה הטיסה, ולכן שמיר הציע לאמוראי שבלילה הראשון הוא יישן על הכסאות למעלה ואמוראי יישן מתחתיו על הרצפה, ואילו בלילה השני יתחלפו השניים - אמוראי יישן על הכסאות ושמיר על הרצפה.

הלילה הראשון עבר בשקט, אבל בלילה השני לא יכול היה אמוראי לסבול את הרעיון: "אני לא יכול שאתה - יו"ר הכנסת המבוגר ממני - תשכב למרגלותיי. בוא נמשיך כמו בלילה הקודם", ושמיר בתגובה אמר לו כי "הסכם זה הסכם" וישן על הרצפה.

כולם מדברים על הגלידה, ועל המיטה הזוגית ועל הוצאות בית ראש הממשלה, אבל אותי מעניין דבר אחד: הווילה בקיסריה. 318 אלף שקל בשנה - הוצאות ניקיון ואחזקה. 26 אלף שקלים לחודש - מה עושים שם? יש שם צבא שלם של מנקים ומחזיקים? הרי בני המשפחה מגיעים שם רק מדי פעם לסופי שבוע.

יש להפריד בין ההוצאות הפרטיות של נתניהו לבין ההוצאות הממלכתיות. על הווילה הזאת משלם המסים לא צריך לשלם פרוטה. הרי לראש הממשלה ישנה גם משכורת: 46 אלף שקלים בחודש. אז מה הוא יעשה עם המשכורת?