למה מזל"ט - ולמה דווקא היום?

מדוע שלחו אנשיו של נסראללה את כלי הטיס שיורט? עדיין לא ברור, אבל המזל"ט של חיזבאללה יצא לדרכו בסוף של שבוע שבו הארגון סובל מלחץ תקשורתי עצום בעולם הערבי בגלל התערבותו הישירה במלחמת האזרחים בסוריה. האם נסראללה מנסה להזכיר למורדים מי האויב העיקרי שלהם ושלו?

עוד מוקדם לדעת מדוע חיזבאללה הזניק את המזל"ט לכיוון ישראל ומה היו מטרותיו, אבל הרקע ברור: ארגון הטרור של חסן נסראללה מעורר בתקופה האחרונה רעש עצום בעולם הערבי בעקבות התערבותו במלחמת האזרחים בסוריה. אלפי חיילי חיזבאללה, המונה כוחות גדולים יחסית לארגון שהכוח הסדיר שלו הוא די קטן, נלחמים בגבול לבנון-סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חסן נסראללה כבר התבקש למשוך לאחור את כוחותיו הלוחמים נגד המורדים בתוך סוריה, וישנה גם קריאה של שייח'ים סונים לגייס מליציות בתוך לבנון נגד חיזבאללה. בצל האווירה הזאת, מבקש הארגון להפגין שהוא לא שכח מי האויב העיקרי שלו, ושהוא עדיין משחיז את ציפורניו כלפי ישראל. צריך לראות את שיגור המזל"ט על הרקע הזה, למרות העובדה שלא ברור מה בדיוק הייתה כוונתו ולאן הייתה מגמת פניו.

יכול להיות גם שנסראללה מנסה להסית את תשומת הלב מהמלחמה עם המורדים בסוריה, בניסיון להזכיר לאותם המורדים שהאויב המשותף שלהם ושל נסראללה בעצמו הוא מדינת ישראל.

נסראללה מנסה להסיט את הלחץ

חיזבאללה מנסה להסיר מעצמו את הלחץ התקשורתי העצום בעקבות ההתערבות הישירה עם גורמים בתוך סוריה. בשבוע האחרון אנחנו כבר לא מדברים על חיזבאללה ששומר על מחסני האספקה שלו בסוריה, או שומר על מקומות קדושים בדמשק, אלא על כוחות סדירים בסדרי גודל גדודיים שנלחמים במרחב קוסר על הדרך בין הגבול הלבנוני לבין חומס.

יכול להיות שכל זה מסביר מדוע היום ומדוע מזל"ט.