פרשני חדשות 2 מנתחים את הרכב הממשלה שתושבע מחר: נבחרת הסיוטים של נתניהו

לאחר חלוקת התיקים, יעלו מחר השרים הנבחרים לדוכן ויישבעו אמונים. אך לא זהו ההרכב שלו פילל ראש הממשלה, כשבקרב הליכוד לא מעט ממורמרים ומאוכזבים. פרשני חדשות 2 על ממשלת נתניהו השלישית

זוהי אחת הממשלות המפתיעות שידענו, כשנדמה שראש הממשלה שלה צריך לחשוש כמעט מכל החברים בה. מחר יביט נתניהו בשריו עולים לדוכן ונשבעים אמונים, אך הוא יראה בהם את התגלמות סיוטיו. פרשני חדשות 2 מנתחים את הרכב ממשלת נתניהו השלישית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אין ספק, זוהי לא הממשלה שנתניהו רצה לראות. אין בין השרים החדשים בעלי ברית אינטימיים כמו בממשלה הקודמת ובכל השרים הבכירים נמצאים מחליפיו העתידיים. גם שר הביטחון החדש מעולם לא היה מקורבו, אך תמיד היה כזה שמתעתד להחליפו כיושב ראש הליכוד.

נוסף על כך, בשורות הליכוד ישנו גרעין קשה של ממורמרים דוגמת רובי ריבלין וסילבן שלום - בצדק או שלא. אך עם זאת, זוהי ממשלה רעננה ושאפתנית מאוד, עם כוחות חדשים שבאים לפוליטיקה כדי לבצע שינויים בחברה הישראלית. מה שחסר בה זה אותו הדבק שגורם לחבריה להסכים שיישארו יחד ויעשו את כברת הדרך הזו עד הסוף. זה, כנראה, יהיה אחד מתפקידיו הראשיים של נתניהו בממשלתו השלישית.

נתניהו: נבטל הפריימריז; נלך לוועדה מסדרת 

פוליטיקה חדשה? היום גילה נתניהו בסוד למאוכזביו כי לקראת הבחירות הבאות יבוטלו הפריימריז ותמונה ועדה מסדרת. כך, לדבריו, תתקבל רשימה טובה. לאחד המאוכזבים אמר ראש הממשלה: "באופן הזה - אוכל למנות גם אותך לשר בממשלה הבאה".

אמנון אברמוביץ' (חדשות 2)

ככל הנראה, נתניהו מתקנא בלפיד ובליברמן. יחד עם זאת, בממשלה הזו ישנם לא מעט סגני שרים שבתוכם גם אתנחתא קומית: דני דנון שנעתר לבקשה לשמש כסגן שר הביטחון. זה במצב שבו יש שר להגנת העורף, שר למודיעין ואיומים אסטרטגיים ושר אחראי לדיאלוג האסטרטגי. למה צריך סגן לשר הביטחון? שיהיה בהצלחה.