רק בדיקה מקיפה תמנע תאונות

תאונת המסוק בשפלה היא תאונה קשה: שני טייסים נספו. הסיבה היא ככל הנראה תקלה ברוטור האחרוי. למרות שהמסוק הוא ותיק, הוא עובר תחזוקה ותחלופה מקיפה בחיל האוויר. מה שנשאר זה לבדוק בדיוק מה קרה באמצעות השרידים, ולבחון את שאר המסוקים בחיל כדי למנוע תקלות דומות בעתיד

התאונה שהתרחשה שלשום בלילה היא תאונה קשה על פי תוצאותיה. שני טייסים ותיקים, מנוסים ומוצלחים נספו בתאונה כזו שאנחנו עדיין איננו יודעים את סיבותיה עד הסוף. כל התיאורים מלמדים על התנתקות של הרוטור האחורי במסוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במצב הזה המסוק מתחיל להסתחרר סביב צירו ולצלול. בכלל, מסוקי קרב או מסוקים בכלל הם כלי טיס מאוד לא סלחן לטעויות או לתקלות וקשה מאוד להיחלץ מהם, לצנוח זה כמעט בלתי אפשרי. הסטטיסטיקה של חיל האוויר מלמדת שאין בטייסות המסוקים יותר תאונות מאשר בטייסות אחרות, ואף על פי כן ראינו בשנים האחרונות כמה תאונות של מסוקי קרב.

כלי הטיס שהתרסק הוא זה כלי טיס ותיק בחיל האוויר, אבל הוא לא ישן מכיוון שמחליפים ומתחזקים אותו. למעשה כל המכלולים כבר אחרים מאשר אלו שהמסוק נבנה איתם.

רוני דניאל (חדשות 2)
מלבד הצער, מה שנותר לעשות זה לבדוק בדיוק מה קרה, לבדוק את כל המסוקים כדי שלא תהיה בהם סיכוי לתקלה - זה בדיוק מה שעושים עכשיו באמצעות בדיקה של כל השרידים וקופסאות שחורות של המסוק שהתרסק. זה ייקח כמה שבועות עד שאפשר יהיה לומר בוודאות מה אירע שם - 400 מטר מעל פני הקרקע, שש דקות לפני הנחיתה כפי שהמסוק עצמו דיווח לבסיס.