הגברת הראשונה של החיים הטובים: מישל אובמה סופרסטאר

בזמן שבעלה טרוד במשבר התקציבי ובמריבות עם הרפובליקנים, רעיית הנשיא ממשיכה לקדם את מאבקה בתופעת השמנת היתר ונראה שהיא נהנית מכל רגע באור הזרקורים. סקר של CNN מצא כי 73% מהאמריקנים סבורים שהיא מבצעת את תפקידה מצוין. גם ג'ונתן מן מתלהב

מישל אובמה, הגברת הראשונה (רויטרס)

הנשיא ברק אובמה נמצא בעיצומו של משבר תקציב ממשלתי שמטריד את כל וושינגטון, אבל זו דווקא הגברת הראשונה- מישל אובמה, שמושכת הרבה מאוד תשומת לב בשאר אמריקה והיא, פשוט עושה חיים.

אנחנו כבר מכירים את הקמפיין שהיא מנהלת בקולי קולות נגד תופעת השמנת היתר באוכלוסיה האמריקנית, עכשיו אנחנו רואים אותה בתספורת חדשה עם פוני שמסתיר את עיניה, ריקוד משעשע לצלילים הכי מפורסמים באינטרנט ואפילו הופעה מפתיעה בטקס פרסי האוסקר. כשהיא מוקפת בבכירים צבאיים, העניקה רעיית הנשיא פרסים, בשידור ישיר מהבית הלבן.

"תראו, אוהבים אותה, היא דינמיט, היא מתגייסת למען מטרה נעלה - המלחמה בהשמנת היתר למען הבריאות" אמר השדר דוני דוטש. "אבל צריך להיזהר, אני חוזר לנושא האוסקר - להתייצב שם כשמאחורייך חיילי מארינס, זה נראה כמעט מלכותי".

גרמה גם לדזמונד טוטו לעשות ספורט

מלכותית ובתנועה. הגברת אובמה, אם לשתיים בת 49, הופיעה בתכנית הליייט-נייט של ג'ימי פאלון והציגה בשובבות אבל מוקצעת צעדים בסיסיים "זו האבולוציה של האם הרוקדת".

הקטע לא נועד רק כדי למשוך צחוקים. הריקוד הוא דרך מעולה לשפר את הכושר, האמריקנים שמתמודדים עם מגפת השמנה, צריכים לעשות משהו בנושא. אובמה לוקחת את קמפיין LETS MOVE שלה לכל רחבי האומה, אפילו מעבר לים. היא אפילו גרמה למי שהיה הארכיבישוף האנגליקני של דרום אפריקה דזמונד טוטו לעשות כמה כפיפות בטן.

אבל למרות ההערצה לאישה שכבר הייתה עורכת דין מצליחה בשיקאגו והתגייסה לסייע לבעלה, בשבועות האחרונים זה נראה שהיא מוכרת את עצמה קצת בזול.

"די כבר עם הברוקולי והקפיצות, השיחות הריקניות על הידיים שלה, השיער שלה, המרץ והבגדים המעוצבים", כתב קורטלנד מילוי - בעל טור בוושינגטון פוסט. "איפה בוגרת פרינסטון המוכשרת, עורכת הדין מהארווארד שהייתה למדריכה הרוחנית של הנשיא השחור הראשון של ארצות הברית?".

זוכה לאהדה רבה בציבור

אבל למי אכפת מהביקורת, הגברת אובמה ממשיכה ליהנות מתמיכה מרשימה. בסקר של ה-CNN שנערך בחודש דצמבר נמצא ש-73% מהאמריקנים סבורים שהיא מבצעת את התפקיד שלה מצוין. בפעילות של בעלה תמכו רק 53%.

כמובן, העבודה שלו, קצת יותר קשה. השבוע הוא מנסה לנווט בין הקיצוצים הממשלתיים שעומדים בליבה של המריבה בין הרפובליקנים לדמוקרטים.

רוב הנשים הראשונות בארצות הברית נוטות להיות פופולאריות יותר מהנשיא עצמו. רעייתו של הנשיא האמריקני גם נראית בימים האחרונים, כאילו היא ממש נהנית מזה.