נאום נתניהו ולבני - מה לא נאמר שם?

מה אומר צבע עניבתו של רה"מ? מה אומרת עמידתה הלא יציבה של לבני? כל מה שרציתם לדעת על מה שלא נאמר במילים בנאום המשותף לרה"מ נתניהו וליו"ר "התנועה" ציפי לבני

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר "התנועה" ציפי לבני נכנסו אמש לאולם לקראת נאום ההצטרפות של מפלגתה של לבני לקואליציה. לבני צעדה מאחורי ראש הממשלה אל עבר הבמה - דבר הנוגד את חוקי הנימוס. כמו כן, הייתה התאמה בין צבע העניבה של נתניהו לבגדים שלבשה לבני. זוהי בחירה מאוד שכיחה כאשר מנסים לשדר לצופים כי קיים שיתוף פעולה בין השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאורך כל הנאום נתניהו כינה את לבני בשמה הפרטי, ואילו היא הקפידה לכנותו "ראש הממשלה". נתניהו הודה לה בשמה הפרטי ואמר: "ציפי, אני מודה לך שבחרת לפעול באופן אחראי". לבני השיבה לו "תודה ראש הממשלה". ראש הממשלה ניסה לגשת ללבני באופן אישי, אך לבני ככל הנראה רואה את הקשר כמקצועי לחלוטין. לבני אף נעה לכל אורך הנאום של ראש הממשלה בחוסר נוחות, ועברה מרגל לרגל. היא החזיקה את הדוכן עם מרפקים נעולים - פעולה מאוד שכיחה אצל לבני, שמלמדת על עמדה מבוצרת ונחושה. כמו כן, היא נראתה כאילו היא מנסה להסתיר את רגשותיה.

מה מורה האצבע המורה? (חדשות 2)

בזמן שלבני נאמה, נתניהו ניסה לגעת בידה. היא מיד הפנתה אליו את האצבע המורה כמי שעבר את הגבול המותר. גם החיוך הנלווה שלה הסגיר את חוסר הנוחות שהיא חשה מהמעשה. ניכר על לבני שהמצב מורכב אצלה. היא נאנחה מעט, ואף חייכה חיוך מאולץ מספר פעמים.

לבני המתינה לתגובתו של נתניהו, ששידר התלהבות מהיוזמה, אז לחצה את ידו. עם זאת, ניכר שהוא משך את היד בחוזקה לעברו. משיכה כזאת שידרה מספר דברים שהעידו על כך שהצד השני מעוניין שהתקשרות תהיה לפי החוקים שלו.

מעבר לניסיון רב-השנים של הצדדים, לא ניתן להתעלם מהעובדה שלבני נכנסה לתהליך עבור הסמל שהיה תלוי מאחוריה - סמל המנורה. נתניהו, לעומת זאת, נכנס לתהליך בעיקר עבור הסמל התלוי מאחוריו - הדיוקן הפרטי שלו.