מלחמת האזרחים בסוריה: אסד תוקף ב"גבעתיים" לכיוון "ת"א"

בעוד שמספרי ההרוגים בדמשק וסביבותיה מאמירים, דווח בשעות האחרונות כי בבירה הסורית מתנהל קרב בין חייליו של אסד לבין מתנגדי השלטון, שנחשב ל"אחד המכריעים מאז שהחלה ההתקוממות במדינה". לפי שעה, נשיא המדינה נותר בארמונו ולא דווח כי עזב את המקום

מלחמת האזרחים בסוריה נמשכת ביתר שאת, ומספר ההרוגים עולה מדי יום. ב-36 השעות האחרונות מתקיימת מתקפה כפולה - גם של הצבא הסורי לעבר האזור המזרחי של פרברי הבירה שנשלט על ידי המורדים, וגם כלפי דרום. מנגד, מתרחשת לחימה של מתנגדי השלטון מאחד הקטעים של הרובע המזרחי זמאלקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כדי להבהיר את הדברים ואת סדרי הגודל, ניתן להמשיל את דמשק לתל אביב רבתי. לדוגמה: הצבא הסורי תוקף מ"שכונת התקווה" בכיוון "גבעתיים"; המורדים, מנגד, מנסים להתקדם מאזור "תל-ברוך" ו"רמת אביב ג'" לכיוון כללי של תחילת רחוב "דיזנגוף".

במהלך הלחימה, הזעיקו כוחות מתנגדי השלטון תגבורת מאזור דרעא שבדרום והכריזו ש"קרב ההכרעה על דמשק מתחיל". הצבא, מצידו, מנסה בשעות האחרונות "לנקות" את הפרברים המזרחיים. עם זאת, כרגע, אין תמונת מצב מדויקת של יחסי הכוחות - אך ברור שמדובר באחד הקרבות החשובים ביותר במלחמת האזרחים - אולי החשוב שבהם.

בעת התנהלות הקרבות העזים בבירה הסורית, נותר נשיא המדינה, בשאר אסד, ספון בארמונו, שנמאצ בצידה המערבי של דמשק - רחוק מאזור הלחימה. לפי שעה, אין כל סימן לכך שהרודן הסורי עזב את המקום. פרשן לבנוני אמר, כי "בלבנון התחילה מלחמת האזרחים ב-85 ונגמרה ב-94, גם בסוריה יכול להיות מצב שכזה".