מדוע זכאים בחברת החשמל לבונוס?

שלושה מבכירי חברת החשמל, בהם יושב הראש, המנכ"ל והיועץ המשפטי, צפויים לקבל בונס לשכרם המסתכם בעשרות אלפי שקלים. עודד בן עמי מתחבט בשאלה: מהי הסיבה שבגינה זכאים הבכירים לבונוס המפנק?

במהלך היום התקבל דיווח מעניין בדברם שכרם של בכירי חברת החשמל. יו"ר החברה יפתח רון-טל, המנכ"ל אלי גליקמן, והיועץ המשפטי דוד יהב יקבלו בונוס בשיעור של עשרה אחוזים משכרם. שווי הבונוס מסתכם למעשה בעשרות אלפי שקלים מהם ייהנה כל אחד מהבכירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ישנה מעין נטייה בציבור, מן בון טון שכזה, שלא לאהוב את חברת החשמל. כולם מקנאים בתנאי העבודה המשופרים של עובדי החברה, בשי שהם מקבלים בחגים, ובעיקר בהטבת החשמל חינם ממנה הם נהנים.

בדרך כלל, אינני נמנה עם חבורה זו. אין לי כל בעיה לפרגן לעובדי חברת החשמל בתנאי העבודה המשופרים ואפילו בסוגיית ה"חשמל בחינם", שכן הם נהנים ואני - אינני חסר. ואולם הוצאת המהלך לפועל הינה בגדר אטימות מופלגת, דווקא בסיומה של השנה הנוכחית.

"בונוסים מוענקים בעקבות הצלחות", יו"ר חב (חדשות 2)
בונוסים ניתנים בעיקר לאור הצלחות. אך נשאלת השאלה - על איזו הצלחה חתומים בכירי חברת החשמל? האם הוא מוענק להם על הכישלון בחישוב עלות הדלקים שהביא לגירעון בגובה מיליארד וחצי שקלים בקופת החברה, שכמעט הביא לחדלות פרעונה? אולי בעבור ההפסד בשווי 785 מליון שקלים בשנת 2011? או שאולי מדובר בעצם ב"בונוס עתידי" לקראת העלאת תעריפי החשמל בחודש אפריל לפחות בעשרה אחוזים? מתברר שלא רק חשמל זורם בכפות ידיהם של אנשי החברה, אלא גם הכסף.

חברת החשמל: "מדובר ב'תגמול שנתי' שאיננו נחשב לבונוס"

מחברת החשמל נמסר בתגובה לדברים כי מדובר ב"תגמול שנתי" שאיננו בונוס ואיננו תלוי ברווחי בחברה. "התשלום מהווה תחליף למשכורת 13 הניתנת כעניין שבנוהג בארגונים רבים במשק", הסבירו בחברת החשמל את המהלך.