גדול יותר מכל התפקידים שעשה

פקודיו של ליפקין שחק וגם ממוניו תמיד אהבו מאוד את אמנון ליפקין שחק, שהלך היום לעולמו בגיל 68 מסרטן. פרשננו הצבאי רוני דניאל כואב את מותו של האיש, שהיה חכם במיוחד וייעץ רבות גם בשנים האחרונות בסוגיות מכריעות כמו הגרעין האירני. פרידה מהמפקד שתמיד היה נערץ

הלך לעולמו אדם יוצא דופן, חכם, נבון, ציני במידה ראויה, איש רעים ומשפחה אבל מעבר לכל - אדם חכם. בכל פעם, גם כשהוא היה עכשיו מחוץ למעגלים הפורמאליים של מקבלי החלטות, גם בהתייעצויות בנושאים הכי דרמטיים כמו הגרעין האירני באו אליו כשהוא לא יכול היה יכול לצאת מהבית או שהוא זומן כדי לתת את דעתו.

הצטרפו לדף הפייסבוק של רוני דניאל

היה באמנון שילוב מקסים, אני לא חושב שפגשתי אנשים כאלה בחיי. תבונה רבה של מקצוענות, יכולת לחשוב ולנתח מצבים מורכבים באופן נורא פשוט, חד ומדויק. כולנו ידענו על מחלתו הרבה זמן - צר לי וחבל לי ועצוב לי. טלי אשתו סעדה אותו באופן הרואי והקשר ביניהם היה קשר שאפשר רק לאחל לידידי כאלה - חיבור מאוד עמוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקרה של אמנון, גם הממונים עליו, הקצינים שמעליו וגם אלה שמתחתיו אהבו אותו מאוד. יש קצינים שהממונים עליהם מעריכים אותם וחייליהם פחות, או הפוך, אך אמנון ניחן באותה תכונה, באותה כריזמה שקטה ונינוחה שגרמה גם לאלה שהיו מעליו וגם לאלה שהיו מתחתיו לאהוב אותו. אני זוכר שאנשים שהיו בפלוגה שלו במבצע כראמה יצאו לבקר בירדן באותו מקום שניהלו חלק מהקרב ואמנון בא איתם. ראיתי חבורת אנשים שאחרי יותר מ-30 שנים, מסתכלים על המ"פ בהערצה, וכולם בוגרים שחוו דברים רבים בחייהם.

רוני דניאל (חדשות 2)

 "לשתות אקטימל - יותר קל מלהתווכח"

כשהוא סיים את תפקידו לרמטכ"ל צילמנו כתבה איתו ועמדנו ליד ביתו בבוקר והוא יצא עם מדים ודרגות, ואז טלי אשתו יצאה מן הבית ואמרה לו: "אמנון לא שתית את האקטימל", כשראיתי את זה נתתי מכה על המצח. הוא שאל אותי אחרי זה: "למה עשית את התנועה הזאת?", אז אמרתי לו: "אני לא מבין, עיטורי עוז וכנפיים ודרגות ובסוף אתה אקטימל כולך?". אז הוא אמר לי: "רוני, מתי תתבגר? מתי תבין שלשתות הרבה יותר קל מלהתווכח?".

זו חלק מתכונות החיים היפות והגאוניות של אמנון. הלך איש שהיה הרבה יותר גדול מכל התפקידים שהוא עשה. הוא היה האיש קר רוח, שקל בתבונה מה לעשות וגם נתן פקודות ברוח הזאת. 

ליפקין-שחק הלך לעולמו - סיקור מיוחד:

אמנון ליפקין-שחק הלך לעולמו בגיל 68

חבריו מגיבים: "אמנון היה קצין וג'נטלמן"