תיק ליברמן: הוויכוח בפרקליטות

החלטת היועץ המשפטי ויינשטיין להגיש כתב אישום נגד שר החוץ וסגן ראש הממשלה אביגדור ליברמן אמיצה ונכונה. עם זאת, לא תהייה תפארתו של ויינשטיין על משך הזמן והפיתולים עד שהגיע להחלטה. אמנון אמברמוביץ' על ההחלטה להגיש כתב אישום ועל הדילמה בפרקליטות

אם מישהו צריך לתמוך בכתב אישום נגד ליברמן, זה סחבק - כה אמר ליברמן. ("ראיתי כמה פרשנויות מטעם, המנסים להפוך את היוצרות ולשנות את המציאות קרי לא מדובר בעינוי דין לנחקר אלא עינוי דין שנחקר עושה למערכת, למעשה שני אנשים מובילים קו זה - אלוף המושחתים בעיתונות הישראלית מר אמנון אברמוביץ' וסגנו מרדכי גילת). סליחה?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חקירות ליברמן חצו ארבעה יועצים משפטיים ושלושה פרקליטי מדינה. מזוז סגר את תיק האי היווני נגד שרון ואמר לעיתונאים: "מצאתי מדיניות של סימון מטרות וגיוס עמדות". גיוס עמדות - מתיישרים לפי רוח המפקד. כאן היה ביטוי לכולם - למתנגדים ולתומכים. תומך בכיר בהגשת כתב אישום אמר: רוב שופטי ישראל יזכו, יש לנתב את התיק למיעוט קטן שירשיע - זה הימור, קזינו סלאח א-דין ולהחליף את הצוות.

ליברמן התפטר במפתיע (AP)

בתיק קצב לקח לצוות החדש ללמוד את התיק 7 חודשים, כמה היה לוקח כאן? שנה שנה וחצי? עורך דינו של ליברמן יואב מני שימש חיץ בינו לבין חברות הקש. אילו התקיים משפט היה עורך הדין מני מופיע לא כחיץ אלא כעד הגנה - הוא היה מפצפץ את התיק השביר ממילא.

ראיתי מקרוב לא פעם ולא פעמיים איך בשנות ה-90 ובשנות האלפיים הוגשו תיקים אבודים רק בגלל "מה אתם בתקשורת תכתבו ותשדרו". לא תהייה תפארתו של ויינשטיין על משך הזמן והפיתולים אבל ההחלטה אמיצה ונכונה. אלא אם רצה כקודמיו לקבל תשואות בתקשורת ותבוסה בבית המשפט.

ליברמן התפטר - סיקור מלא:

נתניהו לליברמן: "מקווה שתחזור לתפקיד בכיר בממשלה"

השר ליברמן הודיע: "אני מתפטר"

הפוליטיקאים בירכו: "התפטרות ליברמן מובנת מאליה"

פרשנות: מדוע באמת ליברמן התפטר?