השביתה בפלאפון: מאבק על ייצוג עובדים

היום יחלו כמה עשרות מעובדי חברת פלאפון בצעד ראשון מסוגו בשוק הסלולר בישראל: שביתה. מקור הסכסוך בין העובדים להנהלה נעוץ באי הסכמתה של ההנהלה להכיר בוועד העובדים שהצטרף להסתדרות כוועד יציג. האם צפויים בקרוב שיבושים נרחבים ואיך יושפע שוק הסלולר מפריצת הדרך?

אלעד שמחיוף (חדשות 2)

בפעם הראשונה בתולדות ענף הסלולר בישראל יחלו היום עשרות מעובדי חברת פלאפון בשביתה - שביתה אותם הם מגדירים "יריית הפתיחה" לקראת מאבק חריף וממושך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המאבק של עובדי החברה עם ההנהלה נמשך כבר חודשים לא מעטים. לפני שבועיים הכריזו העובדים יחד עם ההסתדרות על סכסוך עבודה שמקורו בחוסר הסכמת ההנהלה להכיר בהתארגנות של עובדי פלאפון.

ההסתדרות טוענת שהם כבר החתימו יותר משליש מהעובדים על התארגנות יציגה ואילו ההנהלה טוענת כי העובדים לא החתימו את המספר הנדרש ולכן אינם מכירים בהתארגנות שלהם כוועד יציג.

החרפת המאבק תביא לשיבושים קשים

בקרוב שיבושים ברשת פלאפון? (חדשות 2)
במהלך החודשים האחרונים כלל הסכסוך חילופי האשמות רבים והרבה ניסיונות להשתמש בתקשורת ובכלים אחרים כדי להכפיש את הצד השני וכעת השיא: השביתה שמתחילה החל מהבוקר.

כמה עשרות עובדי החברה מחטיבת ההנדסה, המטה וממערכת המידע יחלו היום בשביתה. המשמעות היא שיש אפשרות לשיבושים - גם בפלאפון וגם ברשתות הווירטואליות הנשענות על התשתית הסלולרית שלה - רמי לוי ורשת הסלולר של הוט.

בשלב זה אין חשש לשיבושים נרחבים, אבל אם לא יימצא פתרון היום או בימים הקרובים העובדים צפויים להחריף את השביתה ולצרף עוד ועוד מחלקות. במקרה כזה בהחלט יש אפשרות לשיבושים קשים באחת מרשתות הסלולר הגדולות בישראל. מפלאפון נמסר בתגובה כי הם מאמינים שמרבית העובדים לא ישתפו פעולה עם השביתה ומבטיחים כי לא תהיה פגיעה בשירות הלקוחות.