"ריבוי המפלגות - אסון לאומי"

כשברקע מודיעים אישים רבים על הצטרפותם למרוץ לכנסת ועל הקמת מפלגות חדשות, מסביר עובד יחזקאל, לשעבר מזכיר הממשלה ויו"ר ת.א.ר.א בהווה, כי שיטת הממשל הנוכחית הינה הרת אסון למדינת ישראל. "ממשלה שלא משלמת את המחיר בשל ריבוי המפלגות, אינה שורדת. חייבים לשנות את השיטה", מבהיר יחזקאל

"ברוב הדמוקרטיות שולטת מפלגה אחת גדולה", (חדשות 2)

דמיינו כי אתם ממריאים למסע וירטואלי במדינות דמוקרטיות כמו ארה"ב, צרפת, אנגליה, איטליה, קנדה וגרמניה. בכל הדמוקרטיות הללו, הממשלה מורכבת ממפלגה אחת. לכל היותר, מפלגה אחת גדולה, אליה חוברת עוד מפלגה אחת קטנה על מנת להשלים את הרוב הדרוש בפרלמנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המדינות הללו הבינו שיש להבטיח את קיומו של המשחק הפוליטי הדמוקרטי במקום בו הוא צריך להתקיים - במפלגות. במדינות הללו גם הבינו שתפקידה של הממשלה, הרשות המבצעת, הוא לשרת את הציבור ולכן יש להבטיח קיומו של מנגנון שיקבל החלטות, יכריע ויבצע.

ריבוי המפלגות שקיים בישראל הוא בגדר שיבוש חמור של השיטה הממשלית והתוצאות שלו לציבור הן הרות אסון. אסור להגדיר זאת במונחים נעימים או רגועים יותר. מי כמוני יכול להעיד מניסיון אישי כמזכיר הממשלה, כיצד כל החלטת ממשלה שעוסקת בנושאים שהם במהותו הקיומית של הציבור הישראלי הופכת לכר סחיטה ודרישות מצד השותפות הקואליציוניות.

ממשלה שלא משלמת את המחיר - לא תשרוד

המחירים שנידרש לעיתים לשלם על מנת לאפשר הבאה של נושא לישיבת הממשלה ולייצר הכרעה, הם מחירים שאסור לממשלה לשלם. כל ממשלה חוטאת לתפקידה אם היא מרשה לעצמה לשלם מחירים כאלה ובמקביל - בהנחה ולא תשלם אותם, לא תשרוד.

כל בר דעת יודע שבממשלה בה חברות מספר מפלגות, התוצאות שיתקבלו הינן פרי הפשרות המתקבלות בין החברות, שאינן בהכרח הטובות ביותר לציבור הבוחרים. אתם מבינים את האבסורד?

"שיטת הממשל הנהוגה כיום - סכנה לישראל", (אלכס קולומויסקי)

לו היה יודע הציבור עד כמה גדול האסון הממשלי בישראל, לא היינו נחים לרגע, והיינו הופכים עולמות בכדי לשנות את המצב.
אנו חייבים להכריח כל מפלגה שמתחייבת בימים אלה בפני הציבור להוביל לשינוי בשיטת הממשל, להתחייב בפנינו לשנות את השיטה הקואליציונית, באמצעות העלאת אחוז החסימה. מהלך מסוג זה יאפשר הקמתם של שניים עד שלושה גושים פוליטים בלבד, וימנע את המצב הקיים כיום.

המשחק הפוליטי יתקיים בתוך המפלגות הללו, אך ברגע שתורכב ממשלה, היא תורכב מפלגה חזקה, גדולה, בעלת יכולת הכרעה שתנהל את ענייני הציבור במשך 4 שנים. כל מציאות אחרת, תדרדר אותנו עוד ועוד. זהו הפתרון היחיד האפשרי.