במה בעצם חשוד נוחי דנקנר?

הרשות לניירות ערך חושדת שנוחי דנקנר יזם תרמית הרצת מניות. למה הכוונה? יומיים לפני הנפקה גדולה מאוד של חברת IDB הם קנו מניות של החברה בעסקאות גדולות מאוד, בהרבה כסף, במחיר גבוה, הכל במטרה להעלות את הערך של IDB באופן מלאכותי, בהוראה ומימון של דנקנר. דנקנר מכחיש בתוקף את החשדות נגדו

הפרשייה הזו מגיעה בתזמון מאוד לא נוח לנוחי דנקנר, בדיוק שהוא מנסה לשקם ולהציל את החברה שלו, IDB אחזקות, ועכשיו הוא צריך להתמודד לא רק עם בעיות כלכליות אלא גם עם חשדות פליליים כבדים במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרשות לניירות ערך חושדת שנוחי דנקנר הוא שיזם מימן ותכנן תכנית שאותה הם מגדירים תרמית שבמסגרתה הוא ועוד שניים מחבריו שהם סוחרי מניות בשוק ההון למעשה הריצו מניות - כלומר יומיים לפני הנפקה גדולה מאוד של חברת IDB הם קנו מניות של החברה בעסקאות גדולות מאוד, בהרבה כסף, במחיר גבוה, הכל במטרה להעלות את הערך של IDB באופן מלאכותי, בהוראה ומימון של דנקנר.

נוחי דנקנר נחקר פעמיים ושוחרר לאחר מכן בתנאי מגבילים. הרשות לניירות ערך אמרה כי לאור החשדות הכבדים מאוד שעולים נגדו ולאור העובדה שיש חשש כי השלושה יתאמו גרסאות או אפילו ישבשו ראיות וכי יש חשד שמישהו מהם ינסה לברוח מהארץ, נוחי דנקנר בסופו של דבר קיבל לידיו צו עיכוב יציאה מהארץ, הוא נאלץ להפקיד את הדרכון שלו וגם להפקיד ערבות בסך 5 מיליון שקלים.

אלעד שמחיוף (חדשות 2)
הסעיפים בהם הוא חשוד הם תרמית בניירות ערך, הפרת אמונים ומרמה, ועוד סעיפים חמורים מאוד שיש עליהם עונש מאסר בפועל. דנקנר לטענתו מכחיש כל קשר לחשדות הללו. הוא אומר שהוא מאמין שבסופו של דבר יתגלה שעשה את הכל בצורה ישנה וללא דופי.

נאמר שבשוק ההון בכירים קיבלו את החשדות הללו בתדהמה: נוחי דנקנר הוא אדם חכם וישר לדבריהם, והם לא שיערו שהחשדות נגד אדם כזה יהיו כל כך חמורים. כעת הם חוששים מדבר אחר: שנוחי דנקנר יצליח עוד פחות לשקם את החברה שבבעלותו.