לא להוריד עכשיו את הרגל מהגז

כשמזהים פגיעה בצד השני וביכולות שלו להמשיך ולשגר טילים לעבר ישראל - זה הזמן להמשיך ללחוץ. חותרים לסיום רק כשמשיגים את היעדים שהוגדרו, ובצה"ל אומרים שיש עוד מטרות שראוי לפגוע בהם. אז, כשנפגוש את נקודת הסיום, אפשר שנפגוש אותה בנקודה נוחה מבחינת ישראל. רוני דניאל על המשך הלחימה

נכון לעכשיו, צריך לפגוע. וזה מה שעושה צה"ל. מבצע "עמוד ענן" נועד קודם כל לפגוע בחמאס וביכולות הצבאיות שלו: חוליות, מחסנים ואתרי שיגור נפגעו, ובשעות האחרונות אכן אפשר לזהות ירידה בקצב השיגורים מעזה. זה לא אומר שחלפה סכנה, וצריך להקשיב ולפעול על פי הנחיות פיקוד העורף.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של רוני דניאל

במאבק מסוג זה צריך ללחוץ וללחוץ. כשמזהים פגיעה ושלארגון ממול יש קושי לשנע רקטות ממקום למקום, זה הזמן להמשיך בלחץ, וזו התכנית. חותרים לסיום רק כשמשיגים את היעדים שהוגדרו ואת המטרות. ובצה"ל אומרים שיש עוד מטרות שראוי לפגוע בהם. צריך לרדד את יכולות חמאס, ואז, כשנפגוש את נקודת הסיום, אפשר שנפגוש אותה בנקודה נוחה מבחינת ישראל - אבל בשום אופן לא לפני.

זו מלחמה מוכוונת מודיעין במובן הכי מובהק שלה: היכולות המודיעיניות של ישראל, המורכבות מעבודה של עשרות אלפי חיילים לאורך כל השנים, של אגף המודיעין והשב"כ בעיקר, מאפשרות לזהות טוב את המטרות. חיל האוויר מצדו עושה עבודה כירורגית במלוא מובן המילה. עם זה צריך להמשיך עד שהמהלך הצבאי יפגוש הסכמה בצד השני, שיבינו שאת המצב שהיה משנים באופן יסודי.

"פגיעה קשה" היא רק כשבצד השני אומרים שזה קשה, לא כשאנחנו מכריזים. עכשיו אפשר להגיד שהפגיעה היא אכן קשה, אבל יכול להיות שהיא לא קשה מספיק בראייתם. וכשהם יסכימו לתנאים שבהם עוצרים, תנאים הנוחים מבחינת ישראל, נדע שהייתה פגיעה קשה.

לצה"ל יכולת להמשיך לגלגל מבצע כשה עם מאות גיחות אוויריות ועדיין להישאר מדויק ונקודתי ולפגוע רק במה שרוצים. צריך להמשיך לעבוד בזהירות רבה, אבל בדיוק ובעוצמה חולפת וגוברת. אין סיבה עכשיו להוריד את הרגל מהגז.