תקרית הירי בגבול: סוריה קלטה המסר, לא רוצה הסלמה

לפחות שני חיילים סורים נפצעו בשעות הצהריים מירי הטנקים של צה"ל. מאז התקרית נשמר השקט בגבול, ובסוריה מעבירים מסרים לישראל לפיהם אין כוונה להסלים את המצב. עם זאת, בישראל נערכים לאפשרות שהירי יימשך ומכתיבים חוקים חדשים במשוואה: כל ירי סורי ייבחן לגופו - אך יזכה לתגובה

מאז תקרית האש האחרונה בין צבאות ישראל לסוריה, נשמר השקט בגבול רמת הגולן. ההערכה הערב בגבול הצפון היא שהמסר נקלט והובן בצד הסורי, שככל הנראה ספג שני נפגעים בתקרית הירי האחרונה עם צה"ל. בסוריה העבירו מסרים לישראל בדבר היעדר הרצון להסלים את המצב ברמת הגולן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

עם זאת, בישראל נערכים לאפשרות שזליגת מלחמת האזרחים בסוריה לישראל תימשך. לכן, ישראל החליטה לשרטט חוקי משחק חדשים. כל מקרה של ירי, אם יהיה כזה, ייבחן לגופו - אך ישראל צפויה להגיב לכל ירי שיבוצע לעברה.

מבחינת סוריה הרשמית לא קרה דבר. אין שום דיווח על תקרית, לא על חילופי אש, לא על פצועים וגם לא על נפגעים. גם האופוזיציה הסורית לא מדווחת על תקרית הירי. סוריה איננה מעוניינת בהסלמה, כי לאסד יש כרגע במה להעסיק את צבאו בתוך המדינה. גם מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה שנאם הערב לא הזכיר את התקרית. 

בהכנת הידיעה השתתפו גיא ורון, ניר דבורי ואהוד יערי