כסלו עבר מכפ"ס לדרום ומתרגל ל"צבע אדום"

לפני 4 חודשים עזבו כסלו לוי בן ה-13 ואמו את כפר סבא ועברו לקיבוץ כרם שלום. מאז הוא למד להתרגל ל"צבע אדום", לחיים בממ"ד ולקולות הנפץ. בינתיים, עד שהרוחות יירגעו והשקט יחזור, הוא חולם על שלום, על הים בעזה והלאבנה ברפיח

בין צבע אדום לחלום על שלום (משפחת לוי)

מסוף השבוע האחרון אני ישן בממ"ד. ככה אמא לא צריכה להעיר אותי יותר במקרה של ירי קסאמים ו"צבע אדום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני ארבעה חודשים עברנו מכפר סבא לקיבוץ כרם שלום. בהתחלה קצת חששתי ונבהלתי מהנפילות, אבל עם הזמן מתרגלים. כשחברים שלי מכפר סבא שאלו אותי "איך אפשר לחיות במצב כזה"? אמרתי להם שיש הרבה אנשים בארץ שזו המציאות שלהם כבר הרבה מאוד שנים.

לפעמים, כשמפחיד, אני חושב שאולי היה עדיף לגור בכפר סבא, אבל ברוב הזמן אני מאוד מאושר בקיבוץ ומרגיש בטוח כי יש מיגון כמעט בכל מקום. האנשים כאן נחמדים ותומכים, הילדים משחקים בחוץ כל הזמן. למרות שהמצב קשה, אנחנו מנסים ליהנות ולחיות כרגיל.

עוד שבועיים אני אמור לחגוג את בר המצווה שלי יחד עם כל הקיבוץ והמשפחה. אני מתרגש מאוד ומקווה שהמצב יירגע, אבל בכל מקרה לא נראה לי שנצטרך לדחות או לבטל את האירוע. הכול כאן ממוגן.

אני חושב שאפשר לשפר את המצב. אם הייתי פוגש את ראש הממשלה נתניהו הייתי אומר לו שצריך להיפגש עם הפלסטינים, לדבר איתם ולחשוב על דרך בה אנחנו יכולים לחיות ביחד. אני חולם על היום בו יהיה שלום - ואז אוכל לרוץ לים של עזה ולאכול לאבנה ברפיח.