אירופה מגבירה את הלחץ על אירן

האיחוד האירופי מחריף את הסנקציות על אירן, והחליט על שורה חדשה של עיצומים שנועדו לשתק את מערכות הבנקאות, הכספים והתעשייה. בנוסף, יש גם הרחבה של החרם על הנפט ועל הגז הטבעי. גורם מדיני בכיר: "לסנקציות תהיה השפעה". אודי סגל על הבידוד הגובר של אירן

מגבירים הלחץ על אירן (רויטרס)

האיחוד האירופי, שזה עתה הוכרז כזוכה פרס נובל לשלום, מקשיח עמדות, מחריף את הסנקציות על טהרן ולוחץ על "הגרון האירני" לחץ רציני. שרי החוץ של אירופה החליטו על שורה חדשה של סנקציות כלכליות על הרפובליקה האיסלמית - הסנקציות הכי חריפות שהיו על אירן אי פעם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעדים החדשים נגד אירן כוללים סנקציות על מערכת הבנקאות והכספים, התעשייה, הספנות והאנרגיה, כמו גם את הרחבת חרם הנפט גם על הגז הטבעי. אוניות ומכליות ממדינות אירופה לא יורשו לשאת נפט אירני וגם לא חלקי חילוף. בנוסף, הוקפאו נכסים של 34 גופים אירניים הפועלים באירופה.

גורם מדיני: הסנקציות רציניות

עיקר השינוי הוא בגישה: סוחרים אירופיים יידרשו לבקש אישור מיוחד מהממשלות שלהם כדי לעשות תנועות כספיות לסחורות אירניות - זאת בניגוד למצב המצומצם שהיה עד כה, שבמסגרתו ניתן היה לסחור עם אירן, מלבד חרם שהוטל על סחר של כמה מוצרים.

השורה התחתונה היא שאירופה מגבירה את הלחץ. זה אולי עדיין לא עושה את העבודה, אבל גורם מדיני בכיר שהתבטא בעניין מסר שהסנקציות רציניות, יפגעו בכל סוגי המסחר ותהיה להן השפעה.