שלוש הערות לידיעת הקורא משה

הקפיצה של באומגרטנר - וזו של כחלון, מי שצריך להביע חרטה הם דווקא חברי הכנסת שהצביעו בעד קצב לנשיאות ולסיום, המשה ששכח את המכפלות. אילן לוקאץ' בטור מיוחד לחדשות 2 באינטרנט

אילן לוקאץ' (חדשות 2)

1. לידיעת הקורא משה כחלון

עירית לינור לא הבינה למה זה מעניין מישהו שהאוסטרי ההוא קפץ מ-39 קילומטר, ולמה צריך לעשות מזה עניין בחדשות. היא הסיקה שזה עניין של גברים שיש להם מין דפקט כזה שהם חייבים לשבור שיאים. בתוכנית שלה בגלי צה"ל היא גם אמרה שאין בזה שום תועלת משום סוג שהוא. ולמה, אני שואל, אין תועלת? כי לא בא לך שתהיה תועלת? תארי לעצמך את אילן רמון הבא, שבנאס"א יודעים שלא יוכל לחזור במעבורת החלל שלו כי ראו את הפאנלים של הבידוד נושרים ממקומם בהמראה. נגיד שבפעם הבאה תהיה לו חליפה כמו של פליקס באומגרטנר, והוא יחזור הביתה תוך 12 דקות. הייתי אומר שזאת תועלת לא רעה, נכון? אבל יש גם תועלת מיידית, והיא מובאת בזאת לידיעת הקורא משה כחלון: אמש התברר באופן מדעי, אמפירי וסופי, מה קורה לאדם שהגיע הכי גבוה וקפץ משם יום אחד מרצונו החופשי.

2. לידיעת הקורא משה קצב

סתאאאם, אין אינטרנט בכלא, אז זה לא יובא לידיעתך. ושם בכלא אתה תישאר, משה, למרות בקשת החנינה שלך, אתה יודע את זה, נכון? אתה לא חייב להתחרט. ולמעשה יותר טוב שלא תתחרט, כי זה יאריך ב-50% את שהותך מאחורי סורג ובריח והרחק מנשים שלא רוצות בשלב זה את היד שלך על התחת שלהן. אבל חברי הכנסת שהצביעו בעדך לנשיאות ונגד שמעון פרס, הם חייבים להביע חרטה, להדפיס אותה יפה ולשלוח בדיוק לאותה כתובת - בית הנשיא.

3. לידיעת הקורא משה שואל

איש בשם משה שואל הגיש עתירה לבג"ץ בדרישה שלא יהיו עוד מחירים כמו 9.99 ש"ח, בגלל שאין במחזור מטבע של אגורה בודדת ולכן אי אפשר לקבל עודף. למה שלא תקראו לזה פשוט עשרה שקלים, הוא מציע, והלך לעורך דין וניסח עתירה ויש שם "חוסר סבירות קיצוני" ו"זילות ביחס לכסף שלנו".

ודבר אחד הוא שכח.

תראה, משה, אם אני אקנה עשרה כאלה, זה ייצא לי 99.90 ומשטר של מאה אני אקבל עודף של עשר אגורות, ומטבע כזה הרי קיים. למה אתה רוצה לקחת לי את העשר אגורות שלי? מה עשיתי לך רע? זה, אם לא איכפת לך, מה שאתה-עצמך קראת "זילות ביחס לכסף שלנו".

אוי, טופח לעצמו עכשיו משה על המצח, שיט, שכחתי את המכפלות.