ביקורת ספר: כוכב השטן/יו נסבו

לאחר שקראה את שני הספרים הקודמים בטרילוגיה של יו נסבו, פנתה סיגל ריבה אל הספר האחרון בסדרה - "כוכב השטן". נסבו מצליח בספרו ליצור עלילה מותחת במיוחד על רקע הרחובות הסקנדינבים הקרירים שנראים הפעם לוהטים במיוחד

כוכב השטן, הוצאת בבל (חדשות 2)

תקשיב טוב מר יו נסבו: אחת הסיבות שאני כל כך מחבבת ספרים של סופרים סקנדינבים היא מזג האוויר המקפיא ששורר לאורך עלילת הספר. ככל שיש יותר שלג, רוחות וסופות, כך אני יותר מתרכזת בעלילה. ומה עשית הפעם, ידידי? עילפת את אוסלו מחום, ההבלת את הרחובות, הלהטת את הבתים - ככה לא עושים!

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ב"כוכב השטן" הספר השלישי בטרילוגיה המצוינת של יו נסבו (הוצאת בבל), המפקח הארי הולה חוזר לזירת פשע. עדיין אפוף אלכוהול ועשן סיגריות, עדיין סובל מאותם סיוטי לילה, עדיין עם יצר הרס עצמי שובר לב.

הארי הולה - הגירסה הרכה

גופת אישה צעירה מתגלה באמבטיית דירתה כשהאצבע המורה שלה חסרה ומתחת לעפעפה טמון יהלום אדום בצורת כוכב מחומש. לאחר חמישה ימים מתגלה עוד גופה ואחר כך עוד גופה. יש לנו עסק עם רוצח סדרתי. פסיכופט? סוציופת? זה לא משנה. חייבים לעצור אותו.

וברקע פועמת התיאוריה של הארי, על קונספירציה מסמרת שיער אך נטולת ראיות שמאשימה בפלילים את אחד הקצינים הבכירים במשטרה הנורווגית. הארי לא מוותר. גם במחיר משרתו הוא יוכיח שתום וולר סרח. שהוא זה שרצח את שותפתו לשעבר של הארי - אלן ילטן.

פגרת קיץ באוסלו. רוב השוטרים אינם. הם יצאו עם משפחותיהם לנפוש רחוק מהעיר הלוהטת. מי שנשאר הוא זאב בודד. הארי הולה, שכמו הנסיך הקטן שותה עצמו למוות כדי לשכוח את חרפתו. הספר השלישי מפגיש אותנו עם הארי קצת יותר רך. קצת יותר סובלן, הרבה יותר סובל.

אם עדיין לא קראתם את הספרים הקודמים של נסבו - רוצו לעשות זאת. אם כבר קראתם אני ממליצה להמתין קצת עם השלישי. שמרו אותו קרוב - ליד המיטה או בתיק. תתענגו על הידיעה שתכף תתחילו לקרוא אותו - כי כשתתחילו לא תוכלי להפסיק. וכשהוא יסתיים תסתיים גם הטרילוגיה. וזה עצוב.


הערות ותגובות ניתן לשלוח ל- sigal.riba@gmail.com