האיום של חמאס: לקראת הסלמה בדרום?

לקיחת האחריות של הארגון השולט ברצועה על מטחי הרקטות היום לנגב, שכללה מסר מאיים להגיב בעוצמה לכל פעולה של צה"ל בעזה, הייתה התפתחות חריגה בסבבי האש האחרונים בין ישראל לארגוני הטרור. רוני דניאל מסביר כי אם מדובר בשינוי אסטרטגי ולא באמירה לצרכים פנימיים, נראה כי אנחנו בדרך להסלמה מאוד משמעותית

אם החג הזה התאפיין בעוד אירוע של ירי, שנראה כמו שגרה שכבר ראינו, אז האיום שמשגר חמאס לפעול בעוצמה בתגובה לכל פעולה של צה"ל ברצועה עושה את השינוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פעם ראשונה אחרי תקופה ארוכה מאוד חמאס יורה ויש לו כושר ירי גבוה יותר משל כל הארגונים ברצועה גם יחד. הפעם חמאס לא רק יורה, אלא גם נוטל אחריות ומלווה את הירי באמירה, לפיה מכאן ואילך יגיב בעוצמה, לרחוב כל הגזרה, בכל מקרה שבו צה"ל יפעל נגד מטרות בעזה.

ברור לגמרי שצה"ל לא יכול להימנע מלפעול נגד חוליות מחבלים שבאות להניח מטענים על הגדר, להכין רקטות לירי, או אפילו לשגר חוליות דרך סיני לפיגוע בישראל. מול אלה צה"ל יצטרף להמשיך ולפעול, ולפגוע.

חמאס משנה אסטרטגיה?

(חדשות 2)

אז אם ההכרזה של חמאס מבטאת אמירה לצרכים פנימיים, אז לא קרה שום דבר, אבל אם מדובר בשינוי מגמה או אסטרטגיה של חמאס, ומכאן ואילך מתכוון הארגון לירות אז נראה שאנחנו במסדרון לא מאוד ארוך לכיוון של הסלמה מאוד משמעותית.

בנוסף, בהודעת חמאס נאמר שהם בשיתוף פעולה מלא עם הג'יהאד האיסלאמי. תמיד היה שיתוף פעולה כזה, אבל הוא היה מוסווה, מרומז לא היה בוטה ובוודאי לא גלוי בהודעה רשמית.

עכשיו חמאס מרשה לעצמו לצאת גם בהודעה כזו, אז צריך להמתין לסבב הבא כדי לראות איך הארגון מתנהג. אם חמאס מתכוון למה שהוא אומר אז אנחנו לקראת הסלמה.