העימות בין אובמה לרומני החייה את הקמפיין הרפובליקני

במהלך הקרב התקשורתי שהתנהל בין נשיא ארה"ב ברק אובמה למועמד מטעם המפלגה הרפובליקנית לנשיאות מיט רומני, נראה האחרון כמי ש"שולט בחומר" וניצח בעימות בין השניים. אסי שריב, לשעבר הקונסול הכללי בניו-יורק, על הערב הסוער בארה"ב - שעשוי לשנות לחלוטין את הסקרים

בעימות התקשורתי שנערך הלילה במדינת קולורדו שבארה"ב בין הנשיא המכהן למועמד מטעם המפלגה הרפובליקנית נרשם בהחלט ניצחון גדול לרומני. את הדבר הזה ציינו גם אנשיו של אובמה, שהודו בהפסדו. נראה היה כי רומני הגיע לעימות מוכן הרבה יותר וכי הוא נהנה מהקרב התקשורתי עצמו. אובמה, לעומת זאת, היה מגומגם. עם זאת, צריך לראות כיצד ישפיעו תוצאות העימות על הסקרים במדינות ה"מתנדנדות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אובמה הוא מתעמת הרבה פחות טוב מרומני. הפעם האחרונה שבה ביצע עימות תקשורתי שכזה הייתה לפני ארבע שנים, מול ג'ון מקיין - וגם אז הוא לא ניצח. במהלך העימות, אובמה לא פיתח איזושהי אסטרטגיה והיה רוב הזמן במגננה. לדוגמה, רומני אמר לא מזמן שבקרב 47% מהציבור האמריקני חי על חשבון הממשלה. הדבר לא הוזכר בעימות. מדובר בנושא מרכזי, שגרם לקפיצה אדירה של אובמה בסקרים.

צריך גם להסתכל על הפן התקשורתי של העימות הנוכחי. מהבחינה הזו, הדבר מחזיר לחיים את הקמפיין של המפלגה הרפובליקנית. היה מספיק לראות את פרצופיהם של מגישי החדשות והפרשנים הפוליטיים של רשתות הטלוויזיה השונות בארה"ב, שהאשימו את אובמה כי הוא לא התכונן לעימות.

במהלך העימות התברר שרומני השתלט מהר מאוד על המצב, ואובמה נראה כמי שניסה לתקוף אותו ועבר למצב של מגננה. יש לציין, כי הנשיא המכהן לא הצליח להתעמת בצורה נכונה עם הטענות שרומני העלה. בסופו של דבר, ניתן לומר כי הנשיא אובמה נראה כמו שנראה בגלל אסטרטגיה לא נכונה.  

אסי שריב כיהן כקונסול הכללי לשעבר בניו-יורק